Legia Warszawa „podkradła” sosnowiczanom zdolnego młodzieżowca

Zagłębie Sosnowiec rusza dzisiaj na 10-dniowy obóz przygotowawczy do Hiszpanii. W ostatniej chwili z listy obozowiczów zniknęło jedno nazwisko.

Wojciech Łuczak
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Do nieoczekiwanej zmiany scenariusza doszło w sobotę. Na pierwszy plan znów wysunął się 17-letni Konrad Kumor, o którym w ostatnich dniach było głośno – po tym jak w dwóch sparingach wpisał się na listę strzelców trzykrotnie, wchodząc z ławki rezerwowych. W nagrodę miał zostać zabrany na zgrupowanie do Hiszpanii, nieopodal Alicante.

 

Młodzian ruszył poza granice kraju, tyle że dwa dni wcześniej i nie z Zagłębiem Sosnowiec. Na obóz do włoskiego Bergamo zaprosił go bowiem w trybie nagłym trener rezerw Legii Warszawa, Krzysztof Dębek. Jeśli zawodnik zrobi dobre wrażenie, zostanie wypożyczony na Łazienkowską na najbliższe pół roku. Zamiast grać w okręgówce, będzie miał okazję zasmakować rywalizacji III-ligowej.
Zagłębie zadbało o przyszłość swojego wychowanka już w tamtym roku. Latem Kumor podpisał przy Kresowej trzyletni kontrakt. W najbliższym czasie trafi prawdopodobnie do reprezentacji Polski U-18.

Komentarze (14)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Moje (całkowicie szczere) wyrazy współczucia.
Osobiście to nigdy nie chciałbym żeby mój klub miał takich przyjaciół jakich macie Wy.
I nie chodzi tu o moją prywatną empatię Legii tylko o samo ich nieodpowiednie zachowanie względem Was czyli ZS -
najbardziej zaprzyjaźnionego klubu. Nie wyobrażam sobie "miłości" Górnika np. z GieKSa bądź jakimkolwiek innym klubem który wciskałby nam zawodników którzy im zalegają (żeby samemu pozbyć się kosztów) a jak tylko oni mieliby jakąś nagłą potrzebę to podbieraliby nam najlepszych zawodników. Jak dla mnie to (L) wykorzystuje ZS, i zrobili sobie partnerski układ (czyli filię) która jest dla ich usług. Nikt - żaden "przyjaciel" tak nie postępuje względem swojego drugiego "przyjaciela" Nie wyobrażam sobie by po takim zachowaniu (a nie jest to pierwszy i pewnie nie ostatni numer z ich strony) bym miał jeszcze takich krętaczy wspierać i im kibicować. To jest chore.
5 lut 10:40 | ocena:62%
Liczba głosów:13
62%
38%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~HANYS NCH:
No photo~HANYS NCHUżytkownik anonimowy
5 lut 10:37 użytkownik ~HANYS NCH napisał
Ta wasza 'wspolpraca' z nimi to jeden wielki 'WITZ', niestety.

Oni sobie podbieraja tych najlepszych a wam daja tych ktorych nie potrzebuja, albo maja sie odbudowac albo cos tam cos tam.. :/ Rozumiem wasze przyjaznie itp ale kreca na was dobry interes. T
W/g mnie....
gdyby ZS zerwało zgodę z Legią to z całą pewnością zyskałoby wiele szacunku wśród kibiców wielu klubów i to nie tylko u nas (na G. Śląsku) ale w całej Polsce. Zauważ, jak Pogoń Sz. zerwała zgodę z Legią to nagle zniknęła ta wielka fala wyzwisk (od śledzi cz paprykarzów) pod ich adresem. Oczywiście zdarzają się dalej te wyzwiska ale już nie w takim wielkim wymiarze jak dawniej. Ja sam "Portowcom" też już żle nie życzę, są mi obojętni i na dziś nie jestem do nich wrogo nastawiony. A Legia ma jechane od wszystkich klubów praktycznie w całym kraju i tak samo ten ogół kibiców jest nastawiony do ich wszystkich przyjaciół.
No ale, jak się to mówi... "miłość jest ślepa" - rozum się traci i serce wybiera - tylko szkoda że nie prawdziwych braci a jedynie pomagiera.
Wybór oczywiście należy do każdego ( i bez urazy). Pozdrawiam.
5 lut 11:19 | ocena:56%
Liczba głosów:16
56%
44%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HANYS NCHUżytkownik anonimowy
~HANYS NCH :
No photo~HANYS NCHUżytkownik anonimowy
Ta wasza 'wspolpraca' z nimi to jeden wielki 'WITZ', niestety.

Oni sobie podbieraja tych najlepszych a wam daja tych ktorych nie potrzebuja, albo maja sie odbudowac albo cos tam cos tam.. :/ Rozumiem wasze przyjaznie itp ale kreca na was dobry interes. To jest moje zdanie i nie musicie sie z nim zgadzac
5 lut 10:37 | ocena:78%
Liczba głosów:9
78%
22%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii