Zagłębie szuka bramkarza. Powrót Kudły między słupki?

Z klubem żegnają się Wojciech Fabisiak i Jakub Szumski. W nowym sezonie w kadrze pierwszego zespołu figurować ma Dawid Kudła, który przy Kresowej występował już w sezonie 2012/13.

Jagiellonia Bialystok - Pogon Szczecin
 fot. Michał Kość  /  źródło: Pressfocus

Przed startem rozgrywek do Zagłębia trafić może nawet dziewięciu nowych zawodników. Plan zakłada sprowadzenie dwóch obrońców, trzech pomocników i dwóch napastników. A także duet bramkarzy.

 

Złudzenia „na zielonym”
- Wszyscy mamy jeszcze świeżą ranę po tym, co się wydarzyło w końcówce sezonu – mówi dyrektor sportowy klubu, Robert Stanek. – Musimy już jednak myśleć o kolejnych rozgrywkach. Nie chodzi nam o uzupełnienie składu. Do zespołu trafić mają tylko tacy zawodnicy, których angaż przełoży się na wyższą jakość gry. Czy to oznacza, że transfery z dwóch ostatnich okienek uważamy za chybione? Oczywiście, że nie. Potrafiliśmy przecież wygrać z Górnikiem Zabrze i Wigrami Suwałki na wyjeździe. Ale jednocześnie ci sami zawodnicy przegrali ze Zniczem Pruszków czy z Chrobrym Głogów. Nie chcemy już w to wnikać, ale ewidentnie coś było nie tak. Bardzo długo byliśmy „na zielonym”, czyli na miejscu premiowanym awansem. A potem, w decydującym momencie, dobrzy piłkarze stali się nagle złymi piłkarzami…

 

Cztery lata później...
Spośród trzech bramkarzy, figurujących w kadrze pierwszego zespołu w ostatnim czasie, w Sosnowcu zostaje tylko Wojciech Skaba. Jego dotychczasowy kontrakt wygasa z końcem czerwca. Podpisze nowy, jeśli strony dojdą do porozumienia w kwestiach finansowych. Z klubem żegnają się natomiast Wojciech Fabisiak i Jakub Szumski. Ten pierwszy nie przyjął propozycji przedłużenia kontraktu (złożonej przed paroma miesiącami) i szuka już nowego pracodawcy. Jego umowa wygasła, ale trzeba za niego zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie. Z kolei tego drugiego potrzebuje w Legii Warszawa trener Jacek Magiera. I tylko z tego względu okres wypożyczenia ze stołecznego klubu nie zostanie poddany prolongacie.


Kto w ich miejsce? Sosnowiczanie prowadzą obecnie pertraktacje z dwoma polskimi golkiperami. Obaj mają za sobą grę na szczeblu ekstraklasy. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że jednym z nich jest 25-letni Dawid Kudła, który rozwiązuje właśnie kontrakt z Pogonią Szczecin. W Grodzie Gryfa spędził cztery ostatnie lata, a trafił tam… z Zagłębia. W sezonie 2012/13 bronił barw sosnowieckiego zespołu na boiskach II-ligowych. Minionej jesieni był pierwszym golkiperem „Portowców”, wiosną natomiast zaliczył jedynie dwa spotkania w III-ligowych rezerwach.

 

Chłopaki do wzięcia
Tymczasem wczoraj Zagłębie ogłosiło listę transferową. Znalazło się na niej pięciu zawodników z wciąż ważnymi kontraktami. Grupę tę tworzą Sebastian Dudek, Łukasz Matusiak, Dawid Ryndak, Marcin Sierczyński i Konrad Budek. Jeżeli znajdą się kupcy gotowi zapłacić za tych zawodników satysfakcjonujące pieniądze, to do transakcji może dojść choćby zaraz. Niewykluczone jednak, że cały kwintet – po ewentualnych korektach w zapisach obowiązujących umów – zostanie przy Kresowej na kolejny sezon.

Komentarze (4)

Napisz komentarz
No photo
No photo~FANUżytkownik anonimowy
~FAN :
No photo~FANUżytkownik anonimowy
Sebastian Dudek postrach trenerów.....
7 cze 17 11:45 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~KibicUżytkownik anonimowy
Na pewno ktoś ich kupi, lista transferowa hahah kolejne ośmieszanie ZS przez zarząd i dyrektora. Listę transferową to może tworzyć Monaco albo BVB a w realiach I ligi to się nazywa 'lista zawodników którzy mają wolną rękę na szukanie nowego klubu'
7 cze 17 18:55 | ocena:56%
Liczba głosów:9
56%
44%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gostekUżytkownik anonimowy
~gostek :
No photo~gostekUżytkownik anonimowy
Zostanie cały kwintet plus niedojda Stanek
7 cze 17 18:20 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii