Rafał Makowski gotowy na Tychy

Pomocnik Zagłębia Sosnowiec, Rafał Makowski, będzie do dyspozycji sztabu szkoleniowego już na najbliższy ligowy mecz z GKS-em Tychy.

Zaglebie Sosnowiec - GKS Katowice
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

Pierwszy trening po powrocie do Sosnowca zaliczył wczoraj Rafał Makowski. Od 14 października 21-letni pomocnik borykał się z problemami zdrowotnymi (zasłabł w trakcie wyjazdowego meczu z Bytovią). Po serii badań kardiologicznych okazało się, że zawodnik jest zdrowy. Trenuje na pełnych obrotach i wszystko wskazuje na to, że znajdzie się w meczowej kadrze na najbliższe spotkanie ligowe.

 

Przed Zagłębiem kolejna konfrontacja z rywalem zza miedzy. Tym razem przyjdzie powalczyć o punkty na trudnym terenie w Tychach. Mecz pierwotnie zaplanowano na sobotnie popołudnie, ale na wniosek sosnowiczan przełożono go na niedzielę (12:45).

 

- Chodzi o Sebastiana Milewskiego, który został powołany do kadru U-20 – tłumaczy trener Zagłębia, Dariusz Dudek. – W czwartek w Kluczborku zagra przeciwko Portugalii. Wybieram się na to spotkanie, żeby zobaczyć go w akcji z trybun. Pierwszy gwizdek jest o 17:00, więc tego samego dnia późnym wieczorem „Milo” będzie w domu. Do niedzieli bez problemu zdąży się zregenerować.

 

Tak się składa, że Makowski i Milewski grają na tej samej pozycji. Kto z nich wcieli się w Tychach w rolę defensywnego pomocnika? Przy Kresowej to tylko jeden z dylematów na najbliższe dni…

Z tej samej kategorii