Następca Sanogo dał już znać o sobie

Terence Makengo
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: 400mm

Debiutujący w barwach Zagłębia Terence Makengo udowodnił, że zdobywanie bramek nie jest dla nie obcą sztuką. W sparingu z Odrą Opole dwa razy trafił do siatki.

Po rozstaniu z Vamarą Sanogo, który w mijającym tygodniu związał się z Legią Warszawa, działacze I-ligowca z Sosnowca postarali się sprowadzić jego potencjalnego zastępcę. Terence Makengo to 24-letni Francuz, ale posiada również paszport Demokratycznej Republiki Konga (stamtąd pochodzą jego rodzice). Jest środkowym napastnikiem. Szybki, dynamiczny, ze smykałką do gry kombinacyjnej. Trenował z Zagłębiem od środy, a dziś zagrał w sparingu przeciwko Odrze Opole i zdobył dwa gole, czyli zrobił to, co należy do napastnika.

 

Pozostałe trafienia w drugim tej zimy meczu kontrolnym zdobyli dla Zagłębie Wojciech Łuczak i Martin Pribula. Honor II-ligowca uratował Szymon Skrzypczak, wypożyczony z Górnika Zabrze.

 

 

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 4:1 (2:1)

1:0 - Makengo, 9 min

2:0 - Makengo, 43 min

2:1 - Skrzypczak, 45 min

3:1 - Łuczak, 58 min

4:1 - Pribula, 67 min

ZAGŁĘBIE: Szumski (46. Fabisiak) - Klama (46. Sierczyński), Budek (46. Wiktorski), Taravel (67. Krzykowski), Udovicić (46. Pawlik) - Michalak (46. Ryndak), Milewski (46. Bała), Dudek (46. Matusiak), Nowak (46. Łuczak), Handzlik (46. Pribula) - Makengo (67. Matić). Trener Dariusz BANASIK.

ODRA (skład wyjściowy): Kowalczyk - Trznadel, Bodzioch, Peroński, Sobczyński - Stasiowski, G. Nowak, Wepa, Wodecki, Wrzesień - Skrzypczak. Trener Jan FURLEPA.

 

 

Z tej samej kategorii