Kolejni wychowankowie Zagłębia dołączyli do pierwszego zespołu

Zaglebie_Sosnowiec
 fot. Maciej Wasik  /  źródło: własne

Trener Dariusz Banasik odważnie zaczyna stawiać na młodych. Z pierwszym zespołem Zagłębia Sosnowiec treningi rozpoczęli Maciej Wnuk (rocznik 1998) i Jakub Pawlik (2000).

Młodzi Zagłębiacy od najmłodszych lat trenowali w Akademii Zagłębia im. Włodzimierza Mazura. Ambicja i zaangażowanie zostały docenione przez sztab szkoleniowy seniorów i od początku 2017 roku pracują pod okiem Dariusza Banasika. 

Młodszy Jakub Pawlik ma za sobą liczne powołania do kadry województwa, a także do reprezentacji Polski U-16. Jakub jest lewonożny, gra na pozycji środkowego lub lewego obrońcy. - Cieszę się, że otrzymał szansę, gdyż jest pracowitym piłkarzem, dodatkowo ma świetne warunki fizyczne - zdradził trener Grzegorz Bąk (aktualnie pracuje z 2003 rocznikiem), który przez kilka lat prowadził Jakuba Pawlika w Akademii Zagłębia. - Bardzo dobra motoryka, bardzo dobre wyniki na testach, do tego ambitna postawa - dodał Michał Farkaś, asystent trenera Dariusza Banasika, który w minionym roku pracował z rocznikiem 2000, z którego "wyciągnięty" do pierwszego zespołu został Pawlik. Zawodnik jesienią występował w rozgrywkach juniora starszego, w którym w głównej mierze grają piłkarze z rocznika 1998 (nasz klub gra młodszą drużyną, gdyż złożoną z naszych wychowanków urodzonych w 1999 i 2000 roku, zawodnicy Akademii Zagłębia z rocznika 1998 stanowią o sile drugiej drużyny, zgłoszonej do rozgrywek A klasy). 

Starszy Maciej Wnuk w znaczący sposób przyczynił się do dobrych wyników Zagłębia II Sosnowiec, czyli tzw. "Dwójki", która po rundzie jesiennej jest liderem A klasy. Maciek w drugim zespole występował na pozycji prawego obrońcy lub pomocnika. - Szybki i waleczny! Bardzo ambitny chłopak, w A klasie rozegrał 15 spotkań, zdobył 6 bramek i zaliczył 7 asyst - przekazał trener Zagłębia II, Łukasz Nadolny. - Charakter, to jest jego bardzo mocna strona, czasami wręcz jest on "wybuchowy", oby przełożył to na boisko, gdyż ma predyspozycje do gry. Bardzo dynamiczny piłkarz, a to w dzisiejszej piłce wielki atut - uzupełnił sylwetkę piłkarza nasz wychowanek, a obecnie asystent trenera w Legii Warszawa, Tomasz Łuczywek.  

Aktualnie z pierwszym zespołem trenuj 8 wychowanków: Adrian Czaplak (bramkarz), Igor Krzykowski, Jakub Pawlik, Marcin Sierczyński (obrońcy), Wojciech Bała, Fabian Klama, Dawid Ryndak, Maciej Wnuk (pomocnicy).

 

Z tej samej kategorii