Został tylko jeden. Słoweński bramkarz pod lupą podczas sparingu z Legią

Zagłębie już w tę sobotę czeka sparing z Legią Warszawa. Z ekipą Dariusza Banasika trenuje już tylko jeden z trzech testowanych bramkarzy. To golkiper ze Słowenii, który jutro będzie obserwowany w meczu kontrolnym z mistrzami Polski.

Zaglebie Sosnowiec - Odra Opole
 fot. Lukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Z ekipą Dariusza Banasika trenuje już tylko jeden z trzech testowanych bramkarzy. To golkiper ze Słowenii, który jutro będzie obserwowany w sparingu z Legią Warszawa. Z Sosnowca już w środę wyjechał Słowak, z kolei wczoraj do domu wrócił drugi ze Słoweńców. W orbicie zainteresowań znajdował się również Grek, ale ostatecznie w ogóle do Polski nie dotarł.


Sprawdzany bramkarz w kadrze pierwszego zespołu zastąpić ma Jakuba Szumskiego, którego w poprzednim tygodniu zmogła tajemnicza choroba. Zawodnik przebywa w Warszawie pod opieką lekarzy Legii. Wciąż nieznana jest diagnoza dotycząca jego stanu zdrowia. Wszystko wskazuje jednak na to, że w tej rundzie „Szumiego” na murawie już nie zobaczymy.


Towarzyska potyczka z mistrzem Polski rozpocznie się w sobotę o godz. 11.00 na głównej płycie przy Kresowej. Spotkanie zostało zgłoszone jako impreza masowa. Uruchomiono więc sprzedaż biletów. Uzyskane wpływy pokryć mają koszty organizacyjne (ochrona, karetka pogotowia, straż pożarna, ubezpieczenie). Ewentualna nadwyżka zostanie natomiast przekazana na Akademię Zagłębia im. Włodzimierza Mazura. Ceny wejściówek nie są wygórowane - 6 zł (trybuna kryta) i 4 zł (trybuna odkryta).


Sztab szkoleniowy sosnowiczan zapowiada, że przeciwko ekipie, która w tym sezonie występowała w Lidze Mistrzów i w Lidze Europy, zagrają wszyscy zawodnicy. Będzie wśród nich również Łukasz Bogusławski. Stoper pozyskany tej zimy z Górnika Łęczna nie znalazł się w meczowej kadrze na potyczkę z GKS-em Katowice z uwagi na silne stłuczenie nogi. Doszedł już jednak do pełni sił i trenuje z resztą zespołu.

Z tej samej kategorii