XII Piłkarska Gwiazdka w Częstochowie z udziałem gwiazd

22. grudnia w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się XII Piłkarska Gwiazdka. Początek o godz. 17.00, a swój udział już zapowiedziały dawne gwiazdy reprezentacji Polski.

Rakow Czestochowa - Chojniczanka Chojnice
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

To już tradycja, że tuż przed świętami w Częstochowie zjawiają się zespoły, które walczą o zwycięstwo w turnieju Piłkarska Gwiazdka, którego organizatorem jest RKS Raków. Tegoroczna, XII edycja, przebiegać będzie pod hasłem "Awans do Nice 1 Ligi - przeżyjmy to jeszcze raz". 

Zaproszenie do Hali Sportowej Częstochowa dostali wszyscy zawodnicy, którzy rozegrali choćby minutę w meczu ligowym, podczas sezonu, który dał Rakowowi promocję na zaplecze Ekstraklasy. Ci piłkarze dostaną specjalne podziękowania od klubu, a także utworzą drużynę, która weźmie udział w turnieju piłkarskim.

Oprócz zespołu "Raków Awans" wystąpi oczywiście pierwsza drużyna RKS-u, a także: Zespół Piłkarskiej Gwiazdki, reprezentacja Lotto Ekstraklasy, Polsat Sport, zespół z eliminacji.

Na parkiecie będzie można zobaczyć między innymi: Mateusza Zacharę, Macieja Gajosa, Mariusza Przybylskiego, Artura Lenartowskiego, Kamila Kosowskiego, Marcina Baszczyńskiego, Jacka Krzynówka i wielu innych zawodników.

Jak zwykle przygotowano wiele atrakcji w tym między innymi: dmuchane miasteczko ze zjeżdżalniami, warsztaty dla dzieci (malowanie bombek), zabawy zręcznościowe i piłkarskie, otwarty turniej w FIFA 18 z atrakcyjnymi nagrodami oraz zawody profesjonalnych graczy. Całą imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni przed Halą Sportową Częstochowa.

W ubiegłym roku turniej wygrała drużyna Piłkarska Gwiazda, która w finale pokonała Raków 7:1.

 

Z tej samej kategorii