Władze I ligi podniosły głos w sprawie Rakowa. „To kawałek historii polskiej piłki”

Wiadomość o cofnięciu dotacji miejskiej dla zespołu Rakowa Częstochowa odbiła się szerokim echem w środowisku piłkarskim. Nie brakuje głosów wsparcia dla klubu, który może stanąć przed poważnymi kłopotami finansowymi.

Piłkarze Rakowa Częstochowa
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Raków w obecnym sezonie I ligi radzi sobie znakomicie. Beniaminek po 17. kolejkach zajmuje czwarte miejsce, a w ostatnim meczu pokonał na wyjeździe Pogoń Siedlce 3:0. W ostatnim czasie częstochowianie nie mają jednak dobrej prasy. I to nie ze swojej winy. Z powodu ekscesów kibiców po wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Chorzów klub został pozbawiony półmilionowej dotacji od miasta.

 

Odchudzony budżet może negatywnie wpłynąć na zespół, który nieoczekiwanie stał się jednym z kandydatów do... awansu do ekstraklasy. W zeszłym tygodniu o rozsądek władze miasta apelował prezes PZPN, Zbigniew Boniek. "Budowa prestiżu Nice 1 ligi zajęła nam trochę czasu. Poświęciliśmy na to naprawdę dużo czasu i zaangażowania, jak i środków, i teraz zbieramy tego owoce, a beneficjentami są kluby piłkarskie. Proszę mi wierzyć, że wydarzenia z meczu w Chorzowie są dla wizerunku naszego „produktu” wystarczającą karą, a środowiskowe oczekiwania to raczej potrzeba uspokojenia i wyciszenia atmosfery" - napisał w liście do prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka sternik polskiej piłki.

 

Teraz głos w sprawie Rakowa zabrały władze ligi. "Zwracamy się do Pana Prezydenta z uprzejmą prośbą o ponowną wnikliwą analizę sytuacji związanej z zawartą umową promocyjną. Głęboko wierzymy, że ocena taka pozwoli na osiągnięcie porozumienia, a promujące polską piłkę hasło "Łączy nas piłka" stanie się mottem w relacjach pomiędzy miastem Częstochowa a klubem z ulicy Limanowskiego" - czytamy w liście podpisanym przez prezes zarządu Nice I ligi, Martynę Pajączek oraz wiceprezesa Wojciecha Cygana.

 

"Chcieliśmy wskazać, iż Raków Częstochowa to nie tylko grupka negatywnie zachowujących się kibiców. Ten klub to także kawał historii piłki nożnej" - napisano.

 

Pełną treść listu można przeczytać tutaj.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~syxUżytkownik anonimowy
~syx :
No photo~syxUżytkownik anonimowy
dla hejterów rakowa
za co odpowiadają zawodnicy?
za co chłopcy ze szkółki w tym zapyziałym mieście które nie oferuje nawet połowy tego co 50 tysięczne miasta powiatowe?
za co zarząd? w jaki sposób ma zapanować nad sprowokowanymi kibicami NA WYJEŹDZIE?

Zadziwia mnie ten hejt- pewnie od kibiców włókniarza i kolegów z sld.
Częstochowa jest jedynym miastem powyżej 200k które:
nie ma stadionu
nie ma planów stadionu
nie ma aquaparku
nie ma KOMPLETNIE nic
i tępi ile może jedną z 2-3 grup ludzi które ją promują i szkolą młodzież
13 lis 17 22:19 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Pełne poparcie dla Rakowa. UkaRać pRowokatoRów z choszufka.
13 lis 17 19:14 | ocena:57%
Liczba głosów:14
57%
43%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~DennisUżytkownik anonimowy
~Dennis :
No photo~DennisUżytkownik anonimowy
Brawo dla wladz miasta .Jakie poparcie ,to jakies jaja... wyplewic patologię ze stadionów a kasa będzie... tak powinni postawic sprawę. A nie zamiast inwestowac w klub to trzeba placic za bandę "patoli"
13 lis 17 20:14 | ocena:64%
Liczba głosów:14
36%
64%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii