Raków kontynuuje zwycięską passę

ROW 1964 Rybnik - RKS Rakow Czestochowa

Częstochowianie mozolnie pną się w górę tabeli. Wygrana w Suwałkach z Wigrami była ich trzecią z kolei, wcześniej pokonali 3:2 Chrobrego i 3:1 Bytovię.

Przez większą część spotkania gospodarze mieli zdecydowaną - w I połowie wręcz miażdżącą - przewagę, ale zostali wypunktowani przez Raków, którzy zachowali się jak klasowy bokser. Goście czyste konto zawdzięczają swojemu bramkarzowi - Mateusz Kos zwłaszcza do przerwy zwijał się jak w ukropie i był dla rywali zaporą nie do sforsowania. To on wybawił częstochowian z opresji, broniąc uderzenia Karola Mackiewicza (6 min), Mateusza Radeckiego (17 min) oraz główkę tego ostatniego w 19 min.

Gdy wydawało się, że gol dla Wigier jest tylko kwestią czasu, w 40 min po dośrodkowaniu Piotra Malinowskiego z kornera Hubert Tomalski popisał się kapitalnym wolejem, po którym Łukasz Budziłek mógł tylko wzrokiem odprowadzić piłkę zmierzającą do siatki.

Zespół Rakowa pozbawił rywali wszelkich złudzeń w 56 min, gdy po faulu Artura Bogusza (powinien był otrzymać drugą żółtą kartkę i wylecieć z boiska) na Adamie Czerkasie, poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość, skutecznie egzekwując „jedenastkę”.

W końcówce spotkania goście mieli dwie stuprocentowe okazje do zdobycia gola, z których jedną wykorzystali. Najpierw Czerkas (78 min), po dośrodkowaniu Malinowskiego, z lewej flanki stojąc na 5. metrze nie trafił w futbolówkę, ale potem „Czerki” idealnie obsłużony przez Lukasza Duriszkę uderzeniem głową ustalił wynik spotkania. W ten sposób beniaminek z Częstochowy przerwał serię zwycięstw Wigier, które w trzech ostatnich kolejkach zdobyły komplet punktów.

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa 0:3 (0:1)
0:1 - Tomalski, 40 min (asysta Malinowski)
0:2 - Czerkas, 56 min (karny)
0:3 - Czerkas, 84 min (głową, asysta Duriszka)
Sędziował Mariusz Korpalski (Toruń) - 6. Widzów 1500.
WIGRY: Budziłek 5 - Kwaśniewski 5, Remisz 5, Jurkowski 5, Bogusz 4 - Mackiewicz 5 (66. Rybicki 3), Radecki 5, Sokołowski 5, Gąska 5, Pyłypczuk 5 (82. Radaszkiewicz niesklas.) - Jorga 3 (73. Dadok niesklas.). Trener Artur SKOWRONEK.
RAKÓW: Kos 7 - Duriszka 7, Niewulis 5, Góra 5 - Mondek 5 (80. Mesjasz niesklas.), Sapała 5, Łabojko 5, Papikyan 5 (76. Wójcik niesklas.), Tomalski 6, Malinowski 6 - Czerkas 7 (85. Boateng niesklas.). Trener Marek PAPSZUN.
Żółte kartki: Bogusz, Radecki - Łabojko, Góra, Mondek.