Waldemar Fornalik odchodzi z Ruchu! Mecz z Lechem pożegnaniem

Ruch Chorzow - Pogon Szczecin
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

54-letni szkoleniowiec po meczu z Lechem Poznań przestanie być trenerem klubu z ulicy Cichej! Były selekcjoner reprezentacji Polski prowadził zespół "Niebieskich" z przerwami od 2009 roku. - Wydarzenia ostatnich miesięcy - w tym szczególnie ostatnich dni - sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować - powiedział Fornalik.

Kłopotów Ruchu Chorzów ciąg dalszy. Nie dość, że klub zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi, to po ostatniej kolejce fazy zasadniczej ekstraklasy stery drużyny opuści Waldemar Fornalik. Były selekcjoner reprezentacji Polski był trenerem "Niebieskich" w latach 2009-2012 oraz 2014-2017. W sezonie 2011/2012 zdobył z zespołem wicemistrzostwo kraju. W obecnych rozgrywkach ekstraklasy zespół z Chorzowa walczy o utrzymanie. Przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej zajmuje przedostatnie, 15. miejsce.

 

Poniżej treść oświadczenia:

 

"Po 2,5 roku mojej pracy w Chorzowie nadszedł czas na podjęcie trudnej decyzji - sobotni mecz z Lechem Poznań będzie ostatnim, który poprowadzę w tym sezonie w roli trenera Ruchu Chorzów. Jak ciężka to była decyzja zrozumieją tylko ci, którzy wiedzą jak blisko jestem związany z Ruchem i tworzącymi go ludźmi. Razem przeżywaliśmy lepsze i gorsze chwile. Niestety, wydarzenia ostatnich miesięcy - w tym szczególnie ostatnich dni - sprawiły, że nie czułem się już wyłącznie odpowiedzialny za osiągane wyniki. Jest to sytuacja, której nie mogłem zaakceptować.

 

Razem z zawodnikami wykonaliśmy ciężką pracę, która dała nam na boisku 34 punkty. Rozstaję się z drużyną, którą stać na utrzymanie i z którą tworzyliśmy dobrze współpracujący kolektyw. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w tym, co wydarzyło się w Ruchu w ostatnich latach - w szczególności drużynie, wspaniałym kibicom i wszystkim współpracownikom.

 

Z Niebieskimi pozdrowieniami - Waldemar Fornalik"

 

Decyzję Fornalika skomentował na Twitterze rzecznik Ruchu, Witold Jajszczok.

Więcej o sytuacji Ruchu Chorzów w jutrzejszym wydaniu "Sportu".

Komentarze (23)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
Już zapomnieliście jak Fornalik zastąpił Kociana te komentarze to dlaczego nie dać innego trenera Fornalik już nie miał pomysłu jeśli znajdą się pieniądze co by było szczęściem to wierzę że Ruch się utrzymie dlatego życzę mu na urodziny utrzymania w Ekstraklasie pozdr
20 kwi 22:35 | ocena:89%
Liczba głosów:9
89%
11%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ThorUżytkownik anonimowy
~Thor :
No photo~ThorUżytkownik anonimowy
Klub z Chorzowa to przykład patologicznego gospodarowania ludźmi i pieniędzmi. Trenerze, zawsze będzie Pan darzony szacunkiem przez kibiców. W klubie tego nie potrafili.
20 kwi 19:53 | ocena:80%
Liczba głosów:20
80%
20%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~KruchYUżytkownik anonimowy
~KruchY :
No photo~KruchYUżytkownik anonimowy
Nie jestem za ruchem ale będzie mi was szkoda bo szybko nie wrócicie na ten poziom ligi.
20 kwi 20:17 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii