„Waldek King” ma oferty z trzech klubów!

Waldemar Fornalik
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Waldemar Fornalik po meczu z Lechem opuszcza Cichą. Drużynę ma przejąć Krzysztof Warzycha a "Waldkiem Kingiem" zainteresowane są Bruk-Bet, Zagłębie Lubin i Cracovia.

 

Szkoleniowiec wydał wczoraj oświadczenie. - Nie chcę niczego więcej komentować. W oświadczeniu wyraziłem się jasno - mówi Waldemar Fornalik. Trener nie potrafił porozumieć się z prezesem Januszem Patermanem. Poza tym klub ma ostatnio ogromne problemy. Jak w środę ujawnił prezydent Chorzowa Andrzej Kotala, "Niebiescy" potrzebują około 5 milionów złotych, aby spłacić zaległości wobec piłkarzy, urzędu skarbowego i ZUS-u. Jest to konieczne do uzyskania licencji na kolejny sezon, a wspomniana kwota musi być uregulowana do 15 maja. Problemy finansowe wpływają na piłkarzy, którzy 6 kwietnia nie wyszli na popołudniowy trening. W ten sposób strajkowali przeciwko poślizgom w wypłatach. Fornalik na brak ofert nie narzeka, ale pracę ma podjąć w nowym sezonie.

 

Trzy kluby
W marcu informowaliśmy, że jest kandydatem na trenera Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Po zwolnieniu Czesława Michniewicza, tymczasowo zespołem zajmuje się Marcin Węglewski. Właściciele klubu z Niecieczy chcieliby, aby w lipcu drużynę objął były selekcjoner kadry narodowej. Takie samo życzenie mieli latem ubiegłego roku, zanim umowę podpisał Michniewicz. Brali wtedy nawet pod uwagę wykupienie Fornalika z Ruchu, ale nic z tego nie wyszło. Trener „Niebieskich” jest także na liście zainteresowań Cracovii. W czwartek minęły dwa lata odkąd drużynę prowadzi Jacek Zieliński, ale jego posada jest zagrożona. Prezes Janusz Filipiak mówi otwarcie, że rozmawia z innymi trenerami. Szef „Pasów” chciałby, aby zespole było też więcej młodych graczy, a Fornalik potrafi świetnie pracować z niedoświadczonymi zawodnikami,. Filipiak nie jest już także tak niecierpliwy i impulsywny, jak w przeszłości. Dla Fornalika to wskazówka, że mógłby w Cracovii spokojnie tworzyć zespół i szlifować młode talenty. Kolejny klub, który chciałby pozyskać trenera Ruchu, to Zagłębie Lubin. Piotr Stokowiec prowadzi zespół od końca sezonu 2013/14. Doprowadził drużynę do awansu do ekstraklasy, a później wywalczył z nią brązowy medal. Chociaż ma ważną umowę do czerwca 2018 roku jego notowania ostatnio bardzo znacznie spadły. W rundzie wiosennej Zagłębie jest jednym z najsłabszych zespołów ligi. Drużyna w 9 kolejkach zdobyła tylko 7 punktów. Gorszy bilans mają jedynie Bruk-Bet i Arka Gdynia. Ostatnia kolejka zdecyduje, czy „Miedziowym” uda się dostać do TOP 8. Następcą Stokowca latem miałby być doświadczony Fornalik.

 

Powrót Warzychy

Kto zostanie trenerem Ruchu? W przyszłym tygodniu drużynę ma objąć Krzysztof Warzycha, który był już przymierzany do tej roli latem 2012 roku, gdy Fornalik został trenerem kadry narodowej. Paterman bardzo ceni Warzychę, który jednak jako szkoleniowiec jest dopiero na początku swojej drogi. Były znakomity napastnik ostatnio nie pracował w żadnym klubie, a wcześniej był zatrudniony m.in. jako asystent w cypryjskiej Omonii Nikozja oraz pierwszy trener w niższych ligach greckich.

 

Komentarze (12)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
21 kwi 09:46 użytkownik ~Kibic napisał
Te kluby to potęga brawo panie Fornalik
Te kluby to nie potęgi ale mają stabilność finansową.
Fornalikowi nawet nie chodzi o te pieniądze tylko o to że w takich klubach są działacze którzy dobrze zarządzają klubem. Na co miał czekać Fornalik ? I tak był w Ruchu długo mimo jego kłopotów finansowych. Zdecydował się na opuszczenie klubu dopiero po jakimś czasie - jak przejrzał na oczy co robi jego nowy prezes.
Paterman który ma ponad 35% udziałów (podobno biznesmen) nadal nie zamierza inwestować swoich pieniędzy tylko wyciąga łapę po pieniądze od miasta które ma ok. 20% udziałów. Tak to może kierować klubem nawet byle żul spod budki z piwem.
Jako kibic Górnika moga wom powiedzieć że straciliście dobrego trenera, idealnego jak na polsko liga, który decydował się robić wiele za niewiele bo jak patrzeć na zarobki trenerów w innych klubach z mniejszymi sukcesami albo i bez nich to wicemistrzostwo w 2012 i 3 miejsce w 2013 oraz 2 x finał PP to są duże sukcesy jak na lub borykający się z problemami finansowymi.
23 kwi 05:31 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~FAN Górnika ZUżytkownik anonimowy
~FAN Górnika Z
No photo~FAN Górnika ZUżytkownik anonimowy
do ~Kibic :
No photo~Kibic Użytkownik anonimowy
21 kwi 09:46 użytkownik ~Kibic napisał
Te kluby to potęga brawo panie Fornalik
Rozumiem, że Ruch tez tam zaliczasz....skoro Fornalik pracował w Ruchu...Gucio Warzycha na pierwszą ligę jest idealny....
21 kwi 09:56 | ocena:88%
Liczba głosów:8
88%
13%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
~gliwiczanin
No photo~gliwiczaninUżytkownik anonimowy
do ~PG:
No photo~PGUżytkownik anonimowy
21 kwi 12:59 użytkownik ~PG napisał
Z Guciem jako trenerem to będzie katastrofa jak w bankrucie Zabrze który tez zatrudnił Warzyche a ten był cieniutkim trenerem
Bankrut PIAST potrzebuje kolejnych pieniędzy gliwickiego podatnika bo kasa się nie zgadza mimo 10 milionów z miasta.
21 kwi 15:27 | ocena:83%
Liczba głosów:6
83%
17%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii