Ruch nie będzie szalał z transferami

Milen Gamakow piklarzem Ruchu Chorzow
 fot. Rafał Rusek  /  źródło: Pressfocus

W środę PZPN poinformował, że zakaz transferowy nałożony na klub jest zawieszony. Mimo to przy Cichej nie planują sprowadzania wielu nowych piłkarzy.

W grudniu zeszłego roku poinformowano, że na "Niebieskich" ponownie ciąży zakaz transferowy, związany z rzekomymi długami, które powstały w chwili, gdy klub przeszedł z rąk stowarzyszenia do spółki. Sprawa była już dwukrotnie zamykana. Komisja Dyscyplinarna postępowanie umorzyła. Rzecznik ochrony prawa związkowego wniósł o wznowienie. Informowaliśmy na naszych łamach, że niektórzy z prawników przekonują, że, jeśli postępowanie umorzono, zakaz nie obowiązuje. W środę PZPN podał, że tak faktycznie jest. Najwyższa Komisja Odwoławcza zajmie się tą sprawą 15 lutego. Nie wiadomo jaki wyda werdykt, ale pewne jest to, że do środy Niebiescy mogą zatwierdzać nowych zawodników.

 

Przy Cichej jednak nikt się nie spieszy się z pozyskiwaniem piłkarzy. Trener Waldemar Fornalik kilka razy podkreślał, że w tej kwestii liczy się jakość a nie ilość. Na razie jedyny zimowy nabytek to Milen Gamakow, wypożyczony z Lechii Gdańsk. 22-letni Bułgar ma szansę zagrać dzisiaj od pierwszych minut. Rosły i silny fizycznie defensywny pomocnik dobrze spisywał się w sparingach. W „11” może zastąpić Łukasza Surmę.

 

Na testy ma przyjechać skrzydłowy z Węgier a badania przejdzie Michał Buchalik z Wisły Kraków. Pozyskanie golkipera "Białej gwiazdy" nie jest jednak przesądzone. Były bramkarz Ruchu nie grał w lidze ponad 600 dni! Nie wiadomo w jakiej jest formie. Zanim klub podpisze z nim umowę, chce go sprawdzić. Na dziś w kadrze jest trzech zawodników na tę pozycję, bo wczoraj Wojciech Skaba rozwiązał umowę. Bramkarz ma przejść do jednego z pierwszoligowych klubów. W przypadku zatrudnienia Buchalika, Cichą opuści jeszcze jeden z golkiperów. Wypożyczeniem Kamila Lecha interesowały się już na początku roku kluby I i II ligi. Dla zawodnika to też będzie lepsza opcja, bo przegrywa obecnie rywalizację o miejsce w podstawowym składzie z Liborem Hrdliczką.

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Oszust zawsze będzie oszustem!
10 lut 14:48 | ocena:60%
Liczba głosów:5
40%
60%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JoUżytkownik anonimowy
~Jo
No photo~JoUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
10 lut 14:48 użytkownik ~Janek napisał
Oszust zawsze będzie oszustem!
A debil zawsze będzie debilem
10 lut 16:15 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Hoffik-JasiuUżytkownik anonimowy
~Hoffik-Jasiu :
No photo~Hoffik-JasiuUżytkownik anonimowy
Do boju Niebiescy!
10 lut 16:14 | ocena:100%
Liczba głosów:2
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii