Sanogo wraca do Sosnowca!

W ostatnim dniu letniego okienka transferowego niespodziewanie przy Kresowej pojawi się długo wyczekiwany gość - Vamara Sanogo. Złoży podpis na kontrakcie i jesienią współdecydował będzie o sile uderzeniowej zespołu.

Pilka nozna. I liga. Zaglebie Sosnowiec - MKS Kluczbork. 10.09.2016
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Jeszcze wczoraj wieczorem ta informacja trzymana była w wielkim sekrecie. Decyzja zapadła dopiero po zmierzchu - Vamara Sanogo wraca do Zagłębia. Dzisiaj w południe pojawi się w Sosnowcu, by związać się z klubem umową do końca bieżącego sezonu.

 

Zamiast Wybrzeża

Dla sztabu szkoleniowego sosnowiczan to doskonała wiadomość. Od dziś będzie miał pełen komfort, jeśli chodzi o obsadę pozycji napastnika. W kadrze pierwszego zespołu są obecnie Szymon Lewicki, Alexander Christovao oraz Jan Janosz. Sęk w tym, że ten ostatni nie jest ograny na szczeblu centralnym, z kolei snajper z Angoli nie posiada paszportu Unii Europejskiej (co koliduje z wystawianiem do gry Żarko Udoviczicia). W sporej mierze z tego względu niemal pewny miejsca w wyjściowej jedenastce jest Lewicki.

 

O pozyskanie Sanogo szefowie Zagłębia starali się od zarania letnich przygotowań. Szanse na taki scenariusz od początku były jednak niewielkie, a w końcu stały się rzekomo nierealne. Francuski napastnik, który od zimy jest piłkarzem Legii Warszawa, udał się w połowie sierpnia na testy medyczne do Arki Gdynia i jego przeprowadzka na Wybrzeże wydawała się przesądzona. Mistrzom Polski zależało bowiem, żeby ich piłkarz ogrywał się w ekstraklasie. Tymczasem z nieustalonych przyczyn do transferu nie doszło. I oto po kilkunastu dniach ciszy wokół zawodnika mamy małą bombę - Sanogo pomoże sosnowieckiej ekipie w walce o awans do krajowej elity.

 

Był taki plan

Na Kresową czarnoskóry egzekutor zawitał przed rokiem, wyłowiony z jednej niższych lig angielskich. Rozegrał w barwach Zagłębia rundę jesienną, zdobył 5 bramek i zrobił na tyle dobre wrażenie, że na początku tego roku zgłosiła się po niego ekipa z Łazienkowskiej. Po badaniach przeprowadzonych w stolicy okazało się jednak, że piłkarz musi przejść operację kolana i będzie pauzował przez pół roku. W ten sposób na panewce spalił plan wypożyczenia go na rundę rewanżową do Sosnowca.

 

Legia zastrzegła

Tego lata 22-latek zdążył zadebiutować w barwach Legii - wystąpił przez blisko godzinę w meczu o Superpuchar Polski. Później zaliczył jeszcze dwa spotkania w III-ligowych rezerwach. W jednym zdobył bramkę, w drugim nie wykorzystał rzutu karnego. Na stałe miejsce w drużynie Jacka Magiery nie ma na razie szans. Trafi zatem na wypożyczenie do Zagłębia, chociaż wiadomo, że do końca zaciekle walczył o jego pozyskanie jeden z klubów ekstraklasy Słowacji.

 

Nie wiadomo tylko jak długo potrwa druga przygoda Sanogo z sosnowieckim zespołem. Legia zastrzegła w umowie, że zimą może go z powrotem wezwać do siebie.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Zagloba Użytkownik anonimowy
~Zagloba :
No photo~Zagloba Użytkownik anonimowy
Ale my w Zagłębiu go nie chcemy . Wiec po co . Niech nam Legia wreszcie za niego zapłaci i żegnamy .
31 sie 17 14:04 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~PierwszoligowiecUżytkownik anonimowy
~Pierwszoligowiec
No photo~PierwszoligowiecUżytkownik anonimowy
do ~Zagloba :
No photo~Zagloba Użytkownik anonimowy
31 sie 17 14:04 użytkownik ~Zagloba napisał
Ale my w Zagłębiu go nie chcemy . Wiec po co . Niech nam Legia wreszcie za niego zapłaci i żegnamy .
Legia dawno już za niego zapłaciła! Przestań pisać pierdoły, bo nie masz pojęcia!
31 sie 17 17:22 | ocena:50%
Liczba głosów:6
50%
50%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~miniuUżytkownik anonimowy
~miniu :
No photo~miniuUżytkownik anonimowy
do Zagłoba
może ty nie chcesz ?
ale my tak !!! i nie wypowiadaj się za wszystkich !
i weź się ogarnij !!!
tu się kłania cytat z Barei "tego pana nie obsługujemy
porostu nie chodź"na mecze jak Ci się nie podoba !
przymusu nie ma !
31 sie 17 22:57 | ocena:50%
Liczba głosów:2
50%
50%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii