Wirtualne derby w Tychach

GKS Tychy myśli nie tylko o swoich trzech sekcjach, ale też e-sporcie. W sobotę zorganizuje FIFA Cup, w którym wezmą udział kluby z województwa śląskiego.

GKS Tychy
 fot. GKS Tychy  /  źródło: Materiał prasowy

Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Zagłębie Sosnowiec, Raków Częstochowa, Ruch Chorzów, Rozwój Katowice, Śląski ZPN i oczywiście gospodarze, GKS Tychy – to kluby, które potwierdziły swój udział w sobotnim turnieju FIFA Cup, który odbędzie się w Tyskiej Galerii Sportu na terenie stadionu miejskiego przy ul. Edukacji 7. To nowatorska w naszym województwie inicjatywa. Wirtualne rozgrywki są na świecie coraz bardziej popularne, przyciągają sponsorów, mają potencjał marketingowy, w internecie śledzą je tysiące odbiorców, a gdy rokrocznie goszczą w „Spodku” – wypełniają trybuny. Dlatego coraz więcej klubów stara się nadążyć za trendami, tworząc sekcje e-sportowe. W województwie śląskim mają je GKS Tychy, Piast i Zagłębie.

 

- Gdy w lutym kontraktowaliśmy naszego e-zawodnika, Patryka „Paniola” Pańkę, powiedziałem, że marzy nam się taki projekt, taka inicjatywa, która będzie łączyła śląskie kluby, promowała je, będąc przeniesiona w wirtualną rzeczywistość. Dzięki naszym staraniom i zaangażowaniu sponsorów udało się ten projekt doprowadzić do końca. Zdajemy sobie sprawę z potencjału branży gamingowej. Projekty w takich klubach jak Schalke, Valencia czy PSG, sprawdzają się i przynoszą korzyści. Dla nas to też szansa, by trafić do grona sympatyków tej branży, którzy mogą utożsamiać się z naszym klubem – mówi Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport.

 

Sobotni turniej rozgrywany będzie w popularną grę piłkarską FIFA 18 na konsolach PlayStation 4. Mecze trwać będą 2x6 minut, a rywalizacja przebiegnie w dwóch 4-zespołowych grupach, z których następnie wyłonieni zostaną półfinaliści. Do wygrania są profesjonalne gamingowe fotele, konsole PlayStation 4 czy akcesoria gamingowe. Drużyny będą 2-osobowe, czyli w każdy mecz zaangażowanych będzie czterech zawodników. Kluby szukały swoich reprezentantów głównie w internecie. Zagłębie ogłosiło konkurs na najładniejszego gola, Górnik czy Tychy postawiły na turnieje eliminacyjne. Ciekawostką jest fakt, że turniej transmitowany będzie w internecie i zostanie opatrzony profesjonalnym gamingowym komentarzem. Wyniki meczów będzie można obstawiać na żywo u bukmachera ForBet. W grupie A zagrają Górnik, Rozwój, Śląski ZPN i Tychy, a w grupie B – Raków, Piast, Ruch i Zagłębie. Za udział w zabawie podziękowało Podbeskidzie i GKS Katowice.

 

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~SYMPATYK Użytkownik anonimowy
~SYMPATYK :
No photo~SYMPATYK Użytkownik anonimowy
Wywalcie Tarasiewicza a dogadajcie sie zSTOKOWCEM.
OBY NIE BYŁO ZA PÓŹNO.
6 gru 17 18:26
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii