Ryszard Tarasiewicz: Zasłużone zwycięstwo

- Zawsze jest jakiś dreszczyk emocji przed pierwszym spotkaniem. Zależało nam, by je przed własną publicznością rozegrać. Ona, jak i my, była cierpliwa, wyrozumiała. Z meczu na mecz będziemy się starali potwierdzać nasze argumenty - powiedział po wygranym 2:1 meczu z Chrobrym Głogów szkoleniowiec GKS-u Tychy.

GKS Tychy - Chrobry Glogow
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Grzegorz NICIŃSKI (Chrobry Głogów): - Gratulacje dla gospodarzy za zdobycie 3 punktów. Pierwszy mecz, po tak długiej przerwie, zawsze wiąże się z niepewnością. Przyjechaliśmy tu powalczyć, na pewno nie chcieliśmy przegrać. Przestaliśmy jednak pierwszą połowę. Wynik 2:0 ustawił mecz. Zdobyliśmy kontaktową bramkę, do końca zależało nam na doprowadzeniu do remisu, ale w naszej grze było zbyt wiele prostych błędów. Musimy to wyeliminować. A już ten karny dla GKS-u… Nie chcę się nad tym rozwodzić. Po prostu musimy poprawić naszą defensywę.

 

Ryszard TARASIEWICZ (GKS Tychy): - Gratulacje dla moich zawodników za zwycięstwo. Zasłużone! Przez całe spotkanie nasza organizacja gry stała na dobrym poziomie. W pierwszej połowie nie dopuściliśmy przeciwnika do żadnej klarownej sytuacji. W drugiej połowie – podobnie. My co prawda nie stwarzaliśmy ich wiele więcej, ale mimo wszystko było kilka okazji na podwyższenie wyniku. Gola straciliśmy po nieszczęśliwie odbitej piłce od ręki. Trudno powiedzieć na gorąco, czy był ten karny, czy nie. Wiem, że ten nasz, na Zapolniku, był ewidentny. Cieszę się z postawy moich zawodników. Zawsze jest jakiś dreszczyk emocji przed pierwszym spotkaniem. Zależało nam, by je przed własną publicznością rozegrać. Ona, jak i my, była cierpliwa, wyrozumiała. Z meczu na mecz będziemy się starali potwierdzać nasze argumenty. Cały czas podkreślać będę organizację gry. To klucz do wygrywania meczów.

Z tej samej kategorii