Jacek Zieliński zapowiada czujność na stronie, po której gra Kamil Mazek

Szkoleniowiec Cracovii uważa, że w meczu z Ruchem w Chorzowie ważna będzie realizacja założeń taktycznych i dobre ustawienie.

Gornik Zabrze - Ruch Chorzow
 /  fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Przed meczem  w Chorzowie o sytuacji w Cracovii mówił trener Jacek Zieliński. Cracovia w ostatniej kolejce przegrała 1:2 z Zagłębiem Lubin i jest w tabeli na 4 miejscu.

- Do Chorzowa udajemy się bez Miro Čovilo i Pawła Jaroszyńskiego. Jest też duże prawdopodobieństwo, że do autobusu nie wsiądzie Darek Zjawiński, który narzeka na mięśnie brzucha. Myślę, że Miro będzie gotowy na Legię, a co do Pawła trwają dywagacje, czy wyleczy się w porę i będzie nam w stanie pomóc w meczu z Legią. Trwa praca z fizjoterapeutą, nic nie da się przyspieszyć w tej sprawie - powiedział o sytuacji kadrowej trener Jacek Zieliński.

Trener wrócił też do ostatniego meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin oraz mówił o czekającym drużynę środowym starciu z Ruchem Chorzów: - Nie można do końca powiedzieć, że daliśmy się zaskoczyć Zagłębiu, ponieważ rywale zagrozili nam tylko dwa razy w pierwszej połowie. Urazy i kontuzje zawodników zawsze były w piłce nożnej i jakoś trzeba sobie z tym radzić, choć w meczu z Zagłębiem widać było brak Mira w środku boiska, gdzie przegrywaliśmy wszystkie górne piłki. Spotkanie można zaplanować taktycznie, ale później dochodzi jeszcze przeciwnik. Jeżeli chodzi o Kamila Mazka z Ruchu, to graliśmy już na zespoły, które miały szybkich zawodników i dawaliśmy sobie radę. Musimy być jutro mądrzy i czujni, w szczególności na stronie, na której gra Kamil Mazek. W meczu ważna będzie realizacja założeń taktycznych i dobre ustawienie.

Mecz Ruch Chorzów - Cracovia, środa, godz. 18.00

 

Z tej samej kategorii