Dramat Terence'a Makengo. Na boisko wróci najwcześniej jesienią

Wtorkowy trening zakończył się dla francuskiego snajpera fatalnie. Przy próbie przeskoczenia przez płotek zerwał ścięgno Achillesa.

Pilka nozna. I liga. Zaglebie Sosnowiec. Gra wewnetrzna. 18.02.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

- Wszyscy jesteśmy w dużym szoku - mówi dyrektor sportowy Zagłębia, Robert Stanek. - Przed podpisaniem kontraktu Terence był dokładnie badany. Stan jego zdrowia nie budził zastrzeżeń. Przez 30 lat czegoś takiego w sporcie nie widziałem.

 

Szokuje nie tyle sama kontuzja - mimo że należy do najbardziej drastycznych - ile ogrom pecha, jaki dotknął 24-letniego zawodnika w krótkim okresie. Zaczął znakomicie, bo od dwóch goli i asysty w debiucie, gdy sosnowiczanie mierzyli się towarzysko z Odrą Opole. Później jednak było już tylko źle. Najpierw przyplątała się grypa, a zaraz potem kontuzja mięśnia dwugłowego. Kiedy wydawało się, że piłkarz wrócił do zdrowia i czekano aż pomoże drużynie w batalii o punkty, zerwał w lewej nodze ścięgno Achillesa.

 

Prosto z treningu Makengo został odwieziony do szpitala. Tam okazało się, że zerwanie jest całkowite. Potrzebny będzie zabieg chirurgiczny. Nie zapadła jeszcze decyzja, gdzie operacja zostanie przeprowadzona. Po tego typu urazie okres rekonwalescencji trwa zwykle pół roku. To oznacza, że ciemnoskórego snajpera zobaczymy na murawie najwcześniej jesienią.

 

Jego kontrakt z Zagłębiem pozostaje ważny do połowy 2018 roku.  

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Dziewczyna do niego przyjeżdża to mu zrobi okład z młodych piersi, szybko wróci do treningów i gry.
http://katowickisport.pl
28 mar 17 19:28 | ocena:68%
Liczba głosów:19
68%
32%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
ZS podało oficjalnie jako powód przełożenia meczu z Górnikiem powołanie do reprezentacji 3-ech młodzieżowców z których 2-óch i tak by nie grało. A głównym powodem przełożenia meczu w Zabrzu był powrót Makengo do zdrowia i do składu Zagłębia na ten mecz. Sprawiedliwości stało się za dość - co do klubu, a samemu zawodnikowi życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
28 mar 17 19:24 | ocena:52%
Liczba głosów:25
52%
48%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii