Makengo wciąż nie stawił się na Kresowej. Zagłębie szykuje się na batalię prawną

Dzisiaj mija termin, jaki wyznaczony został w oficjalnym piśmie wystosowanym przez Zagłębie do Terence’a Makengo, wzywającym go do stawienia się przy Kresowej. Do wczorajszego wieczoru zawodnik nie potwierdził swojego przylotu.

Pilka nozna. I liga. Zaglebie Sosnowiec. Gra wewnetrzna. 18.02.2017
 fot. Michał Chwieduk  /  źródło: Fokusmedia

Z sosnowieckim klubem kontaktował się tylko menedżer piłkarza. Wyraził oburzenie stanowczą narracją korespondencji i… na tym kontakt się urwał. Jeśli francuski snajper nie pojawi się dziś na Stadionie Ludowym, wysłane zostanie do niego kolejne wezwanie, tym razem ze znacznie krótszym terminem realizacji. Jednocześnie prawnicy Zagłębia rozpoczną przygotowania do powiadomienia o sprawie przedstawicieli PZPN i FIFA. Będzie to preludium do rozwiązania kontraktu z winy zawodnika. Wcześniej może dojść do redukcji wysokości wynagrodzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeśli z powodu kłopotów zdrowotnych piłkarz nie jest zdolny do gry przez pół roku, jego miesięczną pensję można obniżyć o 50 procent.

 

Na początku roku 24-letni Makengo podpisał z sosnowieckim klubem umowę ważną do połowy 2018 roku. Nie zdążył jednak zadebiutować w spotkaniu o stawkę, bo tuż przed inauguracją rundy wiosennej zerwał na treningu ścięgno Achillesa. Od tamtej pory przebywa we Francji - tam przeszedł zabieg rekonstrukcji ścięgna i rozpoczął okres rehabilitacji.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
~Andrea :
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
Zaraz się okaże, że ma papiery na to, że jest w trakcie rehabilitacji, przyjazd do Polski jest niemożliwy bo nie można przerwać rehabilitacji a rehabilitacja musi potrwać jeszcze rok do końca kontraktu.
"Zagłębie Sosnowiec - tu nic nie jest normalne" . Jako kibic piszę to z wielkim bólem ale taka jest prawda !
25 sie 17 18:05 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
~Andrea
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
do ~Pierwszoligowiec:
No photo~PierwszoligowiecUżytkownik anonimowy
25 sie 17 18:30 użytkownik ~Pierwszoligowiec napisał
Jaki z Ciebie jest kibic, jak Ty tylko jątrzysz na swój klub w komentarzach tutaj i na forum Zagłębie.
Prawdziwy kibic wspiera klub na dobre i na złe. Jak Ci coś nie pasuje to odwiedź osobiście Prezesa, albo dyrektora i pogadaj z nimi. Bohater w interneci
Kibicuję Zagłębiu ! ale po imieniu należy nazwać nieudolność prezesa i dyrektora, dzięki którym od roku dołujemy, a klub ponosi ogromne koszty, pokrywane z kieszeni mieszkańców Sosnowca.
25 sie 17 19:47 | ocena:67%
Liczba głosów:9
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
~Andrea :
No photo~AndreaUżytkownik anonimowy
Kuriozum !!! Możliwe tylko w Zagłębiu, by klub nie miał kontroli nad rehabilitacją zawodnika i nie wiedział co się dzieje z nim przez pół roku.
25 sie 17 11:02 | ocena:100%
Liczba głosów:2
100%
0%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii