Terence Makengo już w Sosnowcu. W sobotę czeka go egzamin

Zaglebie Sosnowiec - Polonia Bytom
 fot. Łukasz Sobala  /  źródło: Pressfocus

Jeśli francuski napastnik, chce zostać w Zagłębiu na dłużej, w sobotnim sparingu musi wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Drugiej szansy nie będzie.

Po podróży bez przygód na lotnisku w Pyrzowicach wylądował wczoraj rano wyczekiwany Terence Makengo. W Sosnowca odbył już pierwszy trening, na razie indywidualny – pod okiem Michala Farkasza. W zajęciach z zespołem weźmie udział dzisiaj.

 

Makengo to 24-letni Francuz, ale posiada również paszport Demokratycznej Republiki Konga (stamtąd pochodzą jego rodzice). Jest środkowym napastnikiem. Szybki, dynamiczny, ze smykałką do gry kombinacyjnej. Czy bramkostrzelny? Próbę odpowiedzi na to pytanie stanowić ma sobotni sparing z Odrą Opole (kompleks przy Kresowej, godz. 12.00). Dla ciemnoskórego snajpera to bardzo ważny dzień. Jeśli nie przekona do siebie szefów Zagłębia, krótko po ostatnim gwizdku nie wsiądzie do autokaru, który zawiezie drużynę na tygodniowe zgrupowanie do Rybnika.

 

To samo tyczy się drugiego Francuza, środkowego obrońcy Nicolasa Taravela. On jednak z dobrej strony pokazał się już w poprzedni weekend, gdy sosnowiczanie mierzyli się z Polonią Bytom. Teraz 22-latek musi tylko potwierdzić swoje walory.

 

Makengo i Taravel przez ostatnie pół roku pozostawali bez klubu. Obaj mogą się jednak pochwalić występami w młodzieżowych reprezentacjach Francji. Ich pobyt akurat w Sosnowcu nie jest dziełem przypadku. Świetną reklamę Zagłębiu zrobił ich rodak, Vamara Sanogo. Na Kresową też przybywał jako piłkarz nikomu u nas nieznany, a dzisiaj jest już zawodnikiem mistrza Polski. Ten fakt sprawia, że zawodnicy budzący zainteresowanie nie tylko polskich speców od skautingu, chętnie decydują się na testy w klubie pierwszoligowym.

 

Przypomnijmy, że drużynę Dariusza Banasika tej zimy wzmocnił na razie tylko 19-letni Konrad Michalak, skrzydłowy wypożyczony z Legii Warszawa. Już dzisiaj pojawi się jednak w Sosnowcu kolejny młodzian – o rok młodszy defensywny pomocnik, występujący ostatnio na szczeblu II-ligowym. Nawet jeśli w sobotnim sparingu nie błyśnie, uda się z zespołem na obóz do Rybnika. Tam zagra w środę w testmeczu z BKS Stal Bielsko Biała.

Z tej samej kategorii