Już byli w ogródku... Zagłębie traci punkty w końcówce

Zaglebie Sosnowiec - GKS Katowice

Zagłębie Sosnowiec zremisowało na wyjeździe ze Stalą Mielec 1:1. Zespół Dariusz Dudka jeszcze na kilka minut przed końcem cieszyli się z prowadzenia, jednak w 83 min wyrównał Maksymilian Banaszewski.

Piłkarze Zagłębia mieli w pamięci ostatnie dwa mecze - przegrane z Chojniczanką i Wigrami. I widać było to od pierwszych minut, bo to sosnowiczanie całkowicie oddali inicjatywę gospodarzom. Pierwszą okazję udało się stworzyć dopiero w 20 min i to jeszcze zakończoną niecelnym strzałem Tomasza Nawotki.

Tym bardziej zaskakujące jest, że to właśnie Zagłębie objęło prowadzenie. Patryk Mularczyk dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, w  zamieszaniu w polu karnym obrońcom Stali udało się wybić piłkę z linii bramkowej, jednak sędzia Wojciech Krztoń po protestach sosnowiczan zdecydował się uznać gola dla gości..

Na drugą połowę wyszło już odmienione Zagłębie - grające mądrze w obronie oraz kreatywnie w ataku. Paradoksalnie jednak gola zdobyli gospodarze, konkretnie Maksymilian Banaszewski. Stal starała się jeszcze sięgnąć po pełną pulę, jednak wynik już nie uległ zmianie.

Sytuacja Zagłębia staje się coraz gorsza. Po meczu ze Stalą podopieczni Dariusza Dudka spadli na przedostatnie miejsce w tabeli.

Stal Mielec - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1)

0:1 - Jędrych, 30 min

1:1 - Banaszewski, 83 min

sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn). widzów: 3400.

Stal: Majecki - Sadzawicki (68. Swędrowski), Grodzicki, Kiercz, Leandro - Gancarczyk, Getinger, Janota, Banaszewski, Wroński - Djermanović (46. Marciniec).

Zagłębie: Kudła - Sulewski, Jędrych, Cichocki, Udoviczić - Nawotka, Makowski, Nowak, Mularczyk (60. Milewski), Wrzesiński(73. Łuczak) - Sanogo (90. Lewicki).

żółte kartki: Kiercz, Banaszewski - Kudła, Makowski, Udoviczić.