Stadion Zagłębia Sosnowiec gotowy na ekstraklasę

Stadion Ludowy przy ulicy Kresowej w Sosnowcu, na którym swoje mecze rozgrywa Zagłębie, spełnia wymogi potrzebne do tego, by w przyszłym sezonie mogły być na nim rozgrywane mecze ekstraklasy. Pytanie, czy w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpi zespół Dariusza Banasika.

Zaglebie Sosnowiec - Lech Poznan
 fot. Paweł Berek  /  źródło: Pressfocus

W środę delegat PZPN, Mirosław Starczewski, wizytował obiekt przy ulicy Kresowej. "Stadion Ludowy spełnia wszystkie wymogi licencyjne na grę w ekstraklasie w sezonie 2017/2018" - napisał w raporcie. Tym samym obiekt za kilka miesięcy może gościć najlepszych piłkarzy ekstraklasy.

 

"Kilka miesięcy wymiany uwag, telefonów, życzliwych rad PZPN, ale przede wszystkim ciężkiej pracy ludzi z klubu - z Grzegorzem Witkiem, Tomaszem Majewskim i Pawłem Lisem na czele, a także pracowników MOSiR-u oraz wszystkich przyjaciół Zagłębia i wreszcie jest!" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

 

W Sosnowcu kibice Zagłębia długo nie mogą się doczekać nowoczesnego stadionu, który ma powstać na Górce Środulskiej. Dlatego I-ligowiec musi swoje mecze rozgrywać na sędziwym i wysłużonym Ludowym. Choć obiekt pomyślnie przeszedł weryfikację komisji licencyjnej, ostatni krok w drodze do wymarzonej ekstraklasy muszą zrobić piłkarze. Obecnie Zagłębie jest wiceliderem I ligi, ale ma tyle samo punktów, co trzecia Chojniczanka oraz tylko "oczko" więcej od GKS-u Katowice. W następnej kolejce podopieczni Dariusza Banasika zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz (sobota, 19.00).

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~żenadaUżytkownik anonimowy
~żenada :
No photo~żenadaUżytkownik anonimowy
Skansen jeszcze gorszy jak w Chorzowie, hehe... no ale mając takie bydło za kibiców i nie zapraszając gości to możecie swoje mecze rozgrywać nawet na wysypisku śmieci.
24 kwi 17 19:48 | ocena:67%
Liczba głosów:3
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Trzeba awansować lub zastanowić się poco?
20 kwi 17 17:21 | ocena:75%
Liczba głosów:4
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Tomek. Użytkownik anonimowy
~Tomek. :
No photo~Tomek. Użytkownik anonimowy
Awansuje PODBESKIDZIE!!!!!
23 kwi 17 10:59 | ocena:100%
Liczba głosów:2
0%
100%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii