Ruch Chorzów bez szans w meczu przyjaźni

Ruch Chorzow - Widzew Lodz
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Ruch Chorzów przegrał w Nieborowie z przebywającym tam na zgrupowaniu Widzewem Łódź. Strzelcami bramek dla łodzian byli Michał Miller i Damian Kostkowski.

Mecz rozpoczął się z opóźnieniem, bowiem piłkarze Ruchu utknęli w korku - ostatecznie początek spotkania przesunięto z 17.00 na 17.30. Trudno doszukiwać się w tym czynnika dekoncentrującego, ale... na pewno nie można powiedzieć, że Ruch podszedł do meczu skupiony. Od samego początku dominowali łodzianie i bramka dla nich była kwestią czasu. Sztuka udała się po niespełna pół godzinie gry -  w sytuacji sam na sam znalazł się Michał Miller, który bez problemów pokonał Libora Hrdliczkę.  

 

Strata gola nieco wstrząsnęła zawodnikami Krzysztofa Warzychy, ale niewiele z tego wynikało. Dwie niezłe sytuacje Miłosza Przybeckiego to było za mało, żeby przed przerwą doprowadzić do remisu. 

 

Druga część meczu była już bardziej wyrównana, co nie znaczy, że była masa dobrych okazji bramkowych. Widząc co się dzieje, trener Warzycha w 61 min zdecydował się zmienić całą jedenastkę. Kto jednak spodziewał się zbawiennych skutków, musiał być rozczarowany.

 

Oba zespoły grały tak, jakby nie za bardzo chciały sobie zrobić nawzajem krzywdę i zapewne wynik nie uległby zmianie, gdyby nie Damian Kostkowski, który w 88. minucie wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym i podwyższył prowadzenia Widzewa na 2:0. 

 

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:0 (1:0) 

1:0 - Miller, 28 min

2:0 - Kostkowski, 88 min

Widzew: Wolański - Kozłowski (52. Tlaga), Zieleniecki, Sylwestrzak (46. Kostkowski), Rakowski (56. Kamiński), Michalski (46. Niedziela), Kazimierowicz (68. Rodak), Radwański, Mąka, Świderski (70. Ostaszewski), Miller (59. Okuniewicz). Trener Przemysław CECHERZ.

Ruch: Hrdlicka (46. Paszek) - Komarnicki, Czajkowski, Trojak, Pazio, Starzyński - Przybecki, Walski, Nowak, Słoma - Arak. (Od 61. minuty): Paszek - Małkowski, Rutkowski, Zawal, Hołownia - Lewandowski, Mello, Siedlik, Sikora, Posinković - Balicki. Trener Krzysztof WARZYCHA.

Komentarze (36)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
Żeby nie było,,,,,
Nic nie mom do Ruchu i jego noRmalnych, wyRozumiałych kibiców.
Napisołech to ino tymu "baRanowi" coby wiedzioł co nie co o swoich pRzodkach i nie wyzywoł kibiców Zabrza - poniemieckiego miasta łod goRoli !!!
16 lip 08:16 | ocena:67%
Liczba głosów:6
67%
33%
| odpowiedzi: 18
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
16 lip 10:14 użytkownik ~Baran napisał
HAnyseKSG na tymaty polityczne wiyncy z tobom nie byda polemizowal ani sie spiyrol bo to je strona sportowo a teras zaś widza na jakim chlebie je ześ wychowany.
BaRanku, niy jo piyrszy do ciebie zaczął pisać ło tych politycznych sprawach ino ty do mie. Poległeś w tym temacie jak legia wczoraj. A ten mój wpis że jada oglądać zwycięstwo Górnika to był blef bojechołch na szpil ale niy wiedziołch że wygrają, no wygrali i fajnie. Jak Ruch zawsze groł z legią to jo kibicowoł zawsze wom, możesz sprawdzić sie na forum onetu moje wpisy.

http://eurosport.onet.pl

http://eurosport.onet.pl

Ty wyzywosz mnie łod goroli a som nom źle życzysz czyli wolisz goroli łod nos.
Mosz coś richtisch z deklem.
16 lip 12:23 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
15 lip 20:37 użytkownik ~Baran napisał
Duzo jest ślaskich druzyn, ale jezeli spojrzeć na Historie Górnika od 1948 roku to jest to jedyny polski Klub na tej ziemi utworzony na polecenie Josefa Visijanorowicza Dziugaszviliego. Klub który unicestwil kilka mniejszych klubów z innych dzielnic dzisi
cytat z Wikipedii - "historia założenia Ruchu Chorzów"

Na zebraniu założycielskim za nazwę klubu obrano „Ruch”,
Nazwa ta miała nawiązywać do śląskich ruchów powstańczych.
Ruch Chorzów przed 1939 rokiem był jednoznacznie kojarzony z powstańcami śląskimi i polskimi patriotami - A jak to ty wiecznie powtarzosz Poloki to niy Ślązoki ino goRole !!!
W konflikcie o przynależność państwową Górnego Śląska – jaki wybuchł w 1919 roku – twórcy Ruchu opowiedzieli się więc po polskiej stronie. Założyciele Ruchu byli więc Ślązakami optującymi za Polską - ty patolu-goRolu !!!
Nie przypadkiem pierwszy mecz rozegrano 3 maja 1920 roku, w dniu uchwalenia Konstytucji trzeciomajowej - Buhahaha................
16 lip 08:11 | ocena:80%
Liczba głosów:5
80%
20%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii