Podbeskidzie remisuje z Gruzinami

W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Turcji Podbeskidzie zremisowało z gruzińskim Czichura Saczchere 1:1.

Podbeskidzie

Podbeskidzie od piątku przebywa w tureckim Turkler, gdzie odbywa niespełna dwutygodniowe zgrupowanie przed rundą wiosenną Nice I ligi. Dziś podopieczni Adama Noconia rozegrali pierwszy sparing. Rywalem był gruziński Czichura Saczchere - zdobywca krajowego pucharu i piąta drużyna tamtejszej ekstraklasy.

W pierwszej połowie "górale" stworzyli sobie kilka sytuacji, ale żadna z nich nie została zamieniona na bramki. Co nie udało się m.in. Pawłowi Oleksemu czy Miłoszowi Kozakowi, udało się rywalom, którzy przed przerwą wywalczyli, a potem wykorzystali rzut karny.

W przerwie trener Nocoń dokonał kilku zmian. W jednej z nich Konrad Gutowski zmienił Łukasza Sierpinę. 18-letni skrzydłowy w 75. minucie uderzeniem z woleja wyrównał stan rywalizacji. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło.

W środę Podbeskidzie zmierzy się z ukraińskim Heliosem Charków.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - FC Czichura Saczchere (Gruzja) 1:1 (0:1)

Bramki: 75' Gutowski - 45' (karny)

PODBESKIDZIE: Lech (46' Leszczyński) - Modelski, Bougaidis, Malec, Oleksy (46' Moskwik) - Kozak (46' Kostorz), Guga (83' Matuszczyk), Hanzel (46' Rakowski), Sierpina (46' Gutowski) - Iliev (46' Sabala) - Tomczyk (46' Kolar, 81' Gach).