Podbeskidzie remisuje na koniec zgrupowania. Kolejny dobry mecz Tomczyka

Na zakończenie zgrupowania w Zlatych Moravcach drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała zremisowała 1:1 z lokalnym FC Vion. Szkoleniowiec bielskiego klubu, Jan Kocian sprawdził prawego obrońcę.

Test Tango 12 - oficjalnej piłki Euro 2012

Podopieczni Jana Kociana od pierwszych minut starali się przejąć kontrolę nad meczem, jak najszybciej chcąc trafić do siatki. Największą aktywnością wykazywał się Paweł Tomczyk, jednak w decydujących momentach brakowało mu skuteczności bądź pomysłu, by lepiej rozegrać akcję.

Tomczyk postawił jednak na swoim w końcówce I połowy.Po zagraniu Leszczyńskiego piłkę opanował Tomczyk, który popędził na bramkę rywala i posłał ją do siatki obok bramkarza.

W drugiej części meczu Podbeskidzie nie zwalniało tempa i to bielszczanie byli stroną dominującą. W końcówce meczu gola zdobyli jednak rywale. W 84 minucie napastnik zespołu ze Zlatych Moravców, Reno, wykończył składną akcję lewym skrzydłem i doprowadził do remisu, który utrzymał się do końca spotkania.

W słowackiej drużynie od pierwszej minuty grał wypożyczony z Podbeskidzia Peter Sladek, który wyprowadził swój nowy zespół jako kapitan. W zespole bielszczan po raz pierwszy zobaczyliśmy Petera Czogley'a, prawego obrońcę reprezentującego ostatnio Spartak Trnava, któremu przygląda się sztab szkoleniowy TSP.

FC ViOn Zlate Moravce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

0:1 - Tomczyk, 45 min

1:1 - Reno, 84 min

Podbeskidzie: Leszczyński (46. Fabisiak) – Czogley (50. Sierczyński) , Wiktorski (78. Kujawa), Magiera, Moskwik – Hanzel – Sobczak (46. Kozak), Podgórski (80. Matuszczyk), Rakowski (69. Iliev), Sierpina – Tomczyk