Zagłębie wygrywa z Sarmacją. Mecz w cieniu urodzin

Zaglebie Sosnowiec - GKS Tychy

Zagłębie Sosnowiec w pierwszym letnim sparingu pokonało czwartoligową Sarmację Będzin 2:1. W klubie z ulicy Kresowej pojawiło się aż 5 testowanych graczy.

Mecz odbył się przy okazji obchodów 100-lecia klubu z Będzina. W ekipie Zagłębia pojawiło się pięciu testowanych zawodników. Jeden z nich wpisał się na listę strzelców po niecałych dwóch kwadransach gry, pakując piłkę do siatki z około 25 metrów. Przed przerwą sosnowiczanie zdołali podwyższyć prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony Łukasza Bogusławskiego wykorzystał Igor Krzykowski, który strzałem głową pokonał Dariusza Maciejowskiego (golkipera wypożyczonego w zeszłym sezonie właśnie z Zagłębia).

Po przerwie goście stworzyli sobie jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, ale żadnej nie wykorzystali. Z kolei Sarmacja w 73. minucie za sprawą Kacpra Zawadzkiego doprowadziła do stanu 1:2. Wyrównać jednak nie zdołała.

Sarmacja Będzin - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:2)

0:1 - zawodnik testowany, 29 min

0:2 - Krzykowski, 42 min

1:2 - Zawadzki, 73 min

ZAGŁĘBIE

I połowa: 1. Kudła - 8. Wnuk, 5. Krzykowski, 93. Bogusławski, 33. Klama - Testowany, 21. Milewski, 6. Nowak, 89. Łuczak, Testowany - Testowany.

II połowa: 56. Kłosek - 7. Sierczyński, 18. Jędrych, 16. Cichocki, 8. Wnuk - Testowany, 23. Kieca, 14. Bała, 11. Mularczyk, Testowany - 10. Janosz.

SARMACJA: Maciejowski - Kita, Majka, Kopacz, Król, Misztal, Dyrda, Tyszczak, Jędrzejczyk, Wasik, Nowak oraz Lewandowski, Maryniok, Kowalski, Wieczorek, Malicki, Rewers, Kozłowski, Kułaga, Kaczmarek, Wnuk, Kirejew, Skabosz, Świątek, Dul, Zawadzki, Chojnacki.