Nudy w sparingu Ruchu z Rozwojem

Podbeskidzie Bielsko Biala - Ruch Chorzow

Korzystając z przerwy w ligowych rozgrywkach drużyna Ruchu Chorzów zmierzyła się z Rozwojem Katowice. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Sparing z Rozwojem był dla Krzysztofa Warzychy kolejną okazją do sprawdzenia zaplecza zespołu. Na boisku pojawili się m.in. 17-letni Adrian Dąbrowski z zespołu juniorów oraz Adriana Liberackiego, ostatnio grający w Stali Mielec.

Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania, jednak powiedzieć, że widowisko było emocjonujące, to spore nadużycie. Oba zespoły miały problemy z konstruowaniem sytuacji, co przekładało się na ogólny efekt. Przez to oba gole padły po stałych fragmentach gry. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu wolnego pięknym strzałem głową popisał się Przemysław Gałecki, a w odpowiedzi – również po wolnym – do siatki Rozwoju trafił Adam Setla.

W drugiej połowie działo się jeszcze mniej, a kilka strzałów z dystansu zawodników Ruchu nie wywołało większych emocji. Warto jednak odnotować, że coraz lepiej prezentuje się coraz lepiej... Do samego końca wynik już się nie zmienił.

Za 6 dni Ruch zmierzy się w lidze z Olimpią Grudziądz. Rozwój natomiast zagra na wyjeździe z ROW-em Rybnik.

Ruch Chorzów – Rozwój Katowice 1:1 (1:1)
0:1 - Gałecki, 17 min.
1:1 - Setla, 33 min.

Ruch: Bankow (66 Paszek) – Villafane (58 Starzyński), Trojak, Marković (46 Rutkowski), Liberacki (58 Małkowski) – Zawal (46 Walski), Dąbrowski (53 Arak) – Setla, Mello, Jaworski – Balicki (58 Siedlik); trener: Krzysztof WARZYCHA.

Rozwój (skład wyjściowy): Soliński – Jaroszek, Szeliga, Gałecki, Kowalski – Barwiński, Kamiński – Żak, Paszek, Szołtys – Wrzesień; trener: Marek KONIAREK.
Rezerwowi: Zielonka, Waśkiewicz, Marchewka, Łączek, Olszewski, Dudek, Mońka, Lazar.