Udany pościg Rakowa. Remis z Miedzią Legnica

I-ligowiec z Częstochowy po pasjonującym boju zremisował w Brzegu z Miedzią Legnica 3:3. Bohaterem tego sparingu został Adam Czerkas.

Adam Czerkas

Mecz dla Rakowa zaczął się fantastycznie. Już w drugiej minucie podopieczni Marka Papszuna objęli prowadzenie za sprawą świetnego uderzenia nowego nabytku częstochowian, Dariusza Formelli. Nie minęło jednak 10 minut, a Grzegorz Bartczak dał Miedzi wyrównanie. Do końca pierwszej połowy strzelali już gospodarze. W 34. minucie Łobodziński ostro dośrodkował w pole karne, piłkę przeciął głową jeden z obrońców Rakowa, a ta wpadła do siatki. Jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył Wojciech Łobodziński. Bohaterem meczu został jednak Adam Czerkas. Napastnik Rakowa w końcówce drugiej połowy dwukrotnie pokonał bramkarza Miedzi i mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Był to ostatni sparing Rakowa przed zgrupowaniem w Kizilagac. Częstochowianie do Turcji wyruszą już w nocy z niedzieli na poniedziałek. W planach mają rozegranie trzech meczów kontrolnych: 8 lutego podejmą węgierski Nyiregyhaza Spartacus FC, 13 lutego gruziński FC Saburtalo, a 18 lutego rosyjski Olympiec Nizhny Novogorod.

Miedź Legnica - Raków Częstochowa 3:3 (3:1)

0:1 - Formella, 2 min

1:1 - Bartczak, 11 min

2:1 - zawodnik nieznany, 34 min (sam.)

3:1 - Łobodziński, 43 min

3:2 - Czerkas, 73 min

3:3 - Czerkas, 79 min

MIEDŹ: Łukasz Sapela (46 Paweł Kapsa) - Grzegorz Bartczak (46 Paweł Zieliński), Kornel Osyra (32 Jonathan de Amo), Tomislav Božić (62 Kornel Osyra), Frank Adu Kwame (46 Mladen Bartulović) - Wojciech Łobodziński (46 Przemysław Mystkowski), Adrian Purzycki (75 Mateusz Piątkowski), Łukasz Garguła (46 Karol Gardzielewicz), Omar Santana (46 Rafał Augustyniak), Fabian Piasecki - Mateusz Piątkowski (46 Jakub VojtuS).

RAKÓW: Mateusz Kos - zawodnik testowany, Daniel Boateng, Artiom Rachmanow (18 Igor Sapała), Piotr Malinowski (46 Adam Mesjasz) - Karol Mondek, Rafał Figiel (46 Adam Radwański), Miłosz Szczepański (46 Krystian Wójcik), Jakub Łabojko, Dariusz Formella (46 Adam Czerkas) - Mateusz Zachara (46 Jose Embalo).