Podbeskidzie gorsze od Korony. Zdecydował jeden gol

Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało w sparingu z Koroną Kielce 0:1. Autorem jedynej bramki w tym meczu był Senegalczyk Djibril Diaw.

Lubos Kolar

Podbeskidzie po raz pierwszy tej zimy mierzyło się z ekipą z najwyższej klasy rozgrywkowej. Na początku spotkania nie było jednak widać większej różnicy klas, a "górale" kilkakrotnie zagrozili bramce Korony. Później do głosu doszli jednak gospodarze, którzy w 24. minucie objęli prowadzenie. Goran Cvijanović dośrodkował z rzutu rożnego, a najwyżej w polu karnym skoczył senegalski stoper drużyny z Kielc, Djibril Diaw.

Bielszczanie po straconym golu szukali swoich szans w kontratakach. Bliski szczęścia był Paweł Tomczyk, ale jego uderzenie zablokował Dejmek. W drugiej połowie dobrą okazję miał Łukasz Hanzel, ale bramkarz Korony skutecznie wybił piłkę poza końcową linię.

Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (1:0)

1:0 - Diaw, 24 min

KORONA (skład wyjściowy): Alomerović – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste, Możdżeń, Żubrowski, Cebula, Cvijanović, Kiełb, Kaczarawa.

PODBESKIDZIE: Leszczyński (46' Fabisiak) – Oleksy (46' Moskwik), Bougaidis (46' Malec), Wiktorski, Modelski – Sierpina (46; Kostorz), Hanzel, Rakowski, Kozak (46' Chmiel) – Sabala (46' Iliev), Tomczyk (46' Kolar).