Pewne zwycięstwo Podbeskidzia z trzecioligowcem z Nowego Targu

W Czechowicach przygotowujący się do rundy wiosennej zespół Podbeskidzia wygrał z trzecioligowym Podhalem Nowy Targ.

Podbeskidzie

W pierwszej połowie zespół Podhala Nowy Targ pokazał, że wcale nie obawia się piłkarzy Podbeskidzia. Ich akcje nie zmieniły wyniku meczu, ale były dobrą okazją do pokazania, co warta jest linia defensywna zespołu Adama Noconia. Z czasem przewaga pierwszoligowców była coraz bardziej widoczna. Szybkie akcje i po pierwszych 45 minutach gry Podbeskidzie prowadziło 2:0. Najpierw Dymityr Iliew wykorzystał błąd w wyprowadzaniu piłki przez obrońców Podhala. Potem drugą bramkę, strzelił Lubosz Kolar, a pomógł mu w tym świetnie podając piłkę Łukasz Hanzel.

W drugiej części spotkania Kostorz ustalił wynik meczu na 3:0. To był prawdziwy rajd, gdyż zawodnik Podbeskidzia przebiegł z piłką około 35 metrów. W sytuacji sam na sam, bramkarz rywali był już bez szans.

Sztab szkoleniowy Podbeskidzia dał okazję na pokazanie się młodym piłkarzom, aby mogli zdobywać doświadczenie. Dzięki temu Mikołaj Gibas, Konrad Gutowski i Filip Matuszczyk mogli cieszyć się z wygranego meczu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Podhale Nowy Targ 3:0 (2:0)

1:0 - Iliew, 15 min

2:0 - Kolar, 25 min

3:0 - Kostorz, 77 min

Podbeskidzie: I połowa - Fabisiak - Modelski, Gibas, Bougaidis, Moskwik - Hanzel - Gutowski, Matuszczyk, Iliev, Kozak - Kolar. II połowa - Lech - Modelski, Wiktorski, Bougaidis, Oleksy - Kostorz, Guga, Rakowski, Sierpina, Kolar - Sabala