Udany "rewanż" za remis w lidze. GKS Tychy wygrywa z Podbeskidziem

Pilka nozna. Nice I liga. GKS Tychy - Podbeskidzie Bielsko-Biala. 25.08.2017

Korzystając z przymusowej przerwy w rozgrywkach Nice 1 Ligi, piłkarze GKS Tychy rozegrali sparingowe spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Po bramkach Piotra Ćwielonga i Daniela Tanżyny tyszanie pokonali ligowego przeciwnika 2:1 (1:1).

Od samego początku kontrolę nad meczem starali się przejąć podopieczni Jurija Szatałowa, jednak pierwszego gola zdobyli bielszczanie. Adrian Rakowski znalazł trochę miejsca na 18 metrze przed bramką GKS-u i ładnym strzałem w długi róg zdobył pierwszą bramkę w tym meczu. Wystarczyło jednak kilka minut, aby tyszanie doprowadzili do remisu. Z rzutu karnego (podyktowanego za faul Hanzela na Zapolniku) nie pomylił się Ćwielong, który od pierwszej minuty był najaktywniejszym zawodnikiem na boisku.

Na początku drugiej połowy tempo meczu nie zmalało, co mogło zwiastować kolejne gole. I tak stało się w 57 min, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Daniela Tanżyny, a ten z najbliższej odległości trafił do siatki i dał tyszanom drugą bramkę. Od tego momentu gra już "siadła" i do samego końca ciekawszych sytuacji już nie było

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Tychy 1:2 (1:1)
1:0 - Rakowski, 10 min

1:1 - Ćwielong, 17 min (karny)

1:2 - Tanżyna, 57 min

Podbeskidzie: Fabisiak (46. Leszczyński) - Jaroch (46. Magiera), Wiktorski (46. Kujawa), Malec, Oleksy (25. Sierczyński) - Kozak (66. Matuszczyk), Hanzel (46. Szymański), Rakowski (46. Zgarda), Ilijew (46. Podgórski), Sierpina (46. Gutowski) - Sobczak. Trener Adam NOCOŃ

GKS: Dobroliński (84. Kubik) - Mańka (75. Pańkowski), Biernat (46. Tanżyna), Szywacz (46. Bogusławski), Abramowicz (69. Szywacz) - Kaczmarczyk (69. Piątek), Matusiak (58. Gancarczyk), Łuszkiewicz (46. Szumilas), Ćwielong (58. Piątek), Radzewicz (46. Błanik) - Zapolnik (46. Fidziukiewicz). Trener Jurij SZATAŁOW

żółte kartki: Jaroch - Abramowicz, Tanżyna.