Jeden sparing wiosny nie czyni, ale... Remis GKS-u z "ekstraklasowcem"

GKS Katowice - Cracovia Krakow

W sobotnim meczu sparingowym GKS Katowice zremisował przy Bukowej z ekstrklasową Cracovią 2:2. Mimo różnicy klas, katowiczanie pokazali się z dobrej strony. Na pewno lepszej, niż tej ligowej...

Katowiczanie już chwilę po pierwszym gwizdku mogli wyjść na prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam Oktawian Skrzecz posłał piłkę nad poprzeczką. Na odpowiedź Cracovii nie trzeba było długo czekać, a w 14. minucie Krzysztof Piątek zamknął strzałem głową dośrodkowanie z prawej strony i trafił do siatki przy prawym słupku.

GieKSa szybko rzuciła się do odrabiania strat i już po 10 minutach gola zdobył Damian Garbacik, który skierował piłkę do siatki głową w lewe okienko po wrzutce Łukasza Zejdlera. Kiedy wydawało się, że katowiczanie spokojnie będą konstruować akcje, w ich grę wdała się niepotrzebna nerwowość. Efekt? Łatwy do przewidzenia. Drugi raz w meczu  podopiecznych trenera Mandrysza skarcił Piątek, który w 33. minucie ponownie dał prowadzenie swojemu zespołowi po centrze z lewej strony w pole karne z rzutu wolnego.

Po przerwie GKS znów zaczął grać z większym animuszem, jednak groźniejsze sytuacje mieli krakowianie i tylko ofiarna postawa w obronie uchroniła przed stratą kolejnych goli. A katowiczanie skutecznie się odgryzali, przez co GieKSa doprowadziła po raz drugi do wyrównania - Adrian Błąd w 60. minucie wpadł w pole karne i technicznym, mocnym strzałem przy prawym słupku nie dał szans golkiperowi Cracovii.

Końcówka należała już do GKS-u, jednak kolejne gole już nie wpadły.

GKS Katowice - Cracovia 2:2 (1:2)

0:1 - Piątek, 14 min
1:1 - Garbacik, 25 min

1:2 - Piątek, 33 min

2:2 - Błąd, 60 min

GKS: Abramowicz (46. Nowak) - Midzierski (46. Klemenz), Garbacik, Mączyński (46. Yunis), Pleva, Zejdler, Kalinkowski (51. Kuliński), Skrzecz (81. Juraszczyk), Błąd (66. Słomka), Plizga, Kędziora (46. Goncerz). Trener Piotr MANDRYSZ.

Cracovia: Sandomierski (46. Peszkovicz) - Fink (46. Malarczyk), Čovilo (26. Lusiusz), Wójcicki (46. Kajpust), Dimun (46. Zięba), Wdowiak (46. Deleu), Hernandez (46. Deja), Dytiatjew (46. Steblecki), Helik (46. Kruppa), Sowah (46. Ochman), Piątek (46. Szczepaniak). Trener Michał PROBIERZ

żółte kartki : Pleva, Skrzecz.