W sobotnim sparingu trzy nowe twarze w zespole Zagłębia

Pozyskany wczoraj Sebastian Milewski zadebiutuje w jutrzejszym testmeczu przeciwko Odrze Opole. Premiera czeka również Konrada Michalaka i Terence'a Makengo.

Pilka nozna. Puchar Polski. Legionovia Legionowo - Zaglebie Sosnowiec. 23.07.2016
 fot. Damian Kujawa  /  źródło: FOTOPYK

O krótkiej tym razem przygodzie w Pucharze Polski sosnowiczanie zdążyli już zapomnieć, ale właśnie teraz jest moment, by wrócić do I rundy tych rozgrywek. W tej fazie, 23 lipca 2016 roku, Zagłębie mierzyło się na wyjeździe z II-ligową Legionovią. Przez 63 minuty w barwach gospodarzy oglądaliśmy wówczas Sebastiana Milewskiego. Jego zespół przegrał wprawdzie 0:3, ale on sam występ mógł zaliczyć do udanych.

 

Jesień pod lupą
Jeden mecz oczywiście o niczym nie przesądzał. Ale to wtedy właśnie Milewski wpadł w oko dyrektorowi sportowemu Zagłębia, Robertowi Stankowi. 18-latek obserwowany był bacznie przez całą rundę jesienną. Zaliczył w sumie 15 ligowych spotkań i prezentował się w nich na tyle dobrze, że jeszcze przed zimą jego telefon zaczął dzwonić regularnie. - Wiem, że interesowało się nim kilka innych drużyn – mówi dyrektor Stanek. – Cieszę się, że trafił do nas. Warunki kontraktu ustalaliśmy przez dwa ostatnie dni. W Sosnowcu zawodnik pojawił się w czwartek rano i podpisał umowę obowiązującą do połowy 2019 roku.

 

Teraz Odra
Milewski - nominalnie defensywny pomocnik - to drugi piłkarz pozyskany przez Zagłębie tej zimy. W poniedziałek sfinalizowano półroczne wypożyczenie z Legii Warszawa 19-letniego Konrada Michalaka, który ma podnieść poziom rywalizacji o miejsce na skrzydłach. Obaj znajdą się na liście piłkarzy, którzy w sobotę wyjeżdżają na tygodniowy obóz przygotowawczy do Rybnika.
Udziału w zgrupowaniu nie mogą być pewni przebywający w Sosnowcu dwaj Francuzi. Nie zostali tutaj zaproszeni przez przypadek, ale swoje walory muszą wcześniej potwierdzić w sparingu z Odrą Opole (sobota, godz. 12.00). 22-letni stoper Nicolas Taravel dał już próbkę swoich możliwości tydzień wcześniej, gdy sosnowiczanie potykali się z Polonią Bytom. Dla 24-letniego Terence’a Makengo będzie to natomiast debiut w ekipie Zagłębia. Przypomnijmy – to środkowy napastnik, przebywający przy Kresowej od środy. Wczoraj odbył z zespołem pierwszy wspólny trening, dzień wcześniej ćwiczył indywidualnie.

 

Minuty do rozliczenia
Obaj Francuzi przeciwko Odrze zagrają na pewno więcej niż 45 minut. Jeśli zawiodą, jeszcze tego samego dnia usłyszą, że w Zagłębiu nie są potrzebni. Takiego scenariusza chcieliby uniknąć. Przez ostatnie pół roku pozostawali bez klubu, co oznacza, że nie trzeba za nich płacić. O wszystkim decydować jednak będą przede wszystkim względy sportowe. Zarówno Taravel, jak i Makengo mają za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Francji, więc w piłkę grac potrafią.
Kibice, którzy zechcą wybrać się na starcie z opolanami, nie zobaczą w akcji Roberta Bartczaka i Krzysztofa Markowskiego – obaj nie doszli jeszcze do pełni sił po niedawno doznanych kontuzjach. Na murawie zabraknie również Arkadiusza Najemskiego, który zmaga się z silnym przeziębieniem.

 

Z tej samej kategorii