Ryszard Tarasiewicz nowym trenerem GKS-u Tychy

Były szkoleniowiec Miedzi Legnica od dziś będzie opiekunem tyskiego I-ligowca. 55-latek podpisał umowę ważną do końca tego sezonu z opcją jej przedłużenia o kolejny rok.

Miedz Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biala
 fot. Paweł Andrachiewicz  /  źródło: Pressfocus

Jeszcze rano GKS Tychy poinformował o zakończeniu współpracy z Jurijem Szatałowem, a kilka godzin później poznaliśmy nazwisko nowego trenera ekipy z ulicy Edukacji. Został nim Ryszard Tarasiewicz - były szkoleniowiec m.in. Śląska Wrocław, Pogoni Szczecin, Zawiszy Bydgoszcz, Korony Kielce czy Miedzi Legnica. Z trzema pierwszymi klubami miał okazję świętować awans do ekstraklasy.

 

- Zatrudniliśmy doświadczonego i sprawdzonego trenera. Ryszard Tarasiewicz doskonale zna realia, zawodników i drużyny w pierwszej lidze. Nie przypadkowo był określany mianem specjalisty od awansów. Trzykrotnie wprowadzał drużyny do Ekstraklasy. Jestem przekonany, że odpowiednio wykorzysta potencjał naszej drużyny i umiejętności poszczególnych zawodników - powiedział prezes GKS-u Tychy, Grzegorz Bednarski.

 

- Piłkarskie doświadczenie zebrane na boisku bez wątpienia ma przełożenie na szatnię. CV trenera robi wrażenie i na pewno dla swoich zawodników będzie autorytetem. To szkoleniowiec, który dużo wymaga nie tylko od piłkarzy, ale i samego siebie - dodał.

 

Tarasiewicz jeszcze w sierpniu był łączony z Podbeskidziem Bielsko-Biała, ale temat szybko upadł. Z GKS-em Tychy były reprezentant Polski podpisał umowę ważną do końca sezonu, z opcją jej przedłużenia o kolejny rok. Asystentem nowego trenera GKS Tychy będzie Waldemar Tęsiorowski. Pierwszy trening pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego odbędzie się jutro o 10.30.

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~KorwinUżytkownik anonimowy
~Korwin :
No photo~KorwinUżytkownik anonimowy
Dlaczego ma być lepiej ? Fachowcy z Tyskiego Sportu wybrali. Piąty (5) sezon GKS-u w I Lidze w erze TS i ósmy (8) trener. Z sześciu (6) przed Szatałowem tylko jeden jest czynnym trenerem. Pozostali zajęli się czymś innym lub wpadli w niebyt. Trzy lata temu po zwolnieniu tr. Żurka pisałem że do naszego Klubu może przejść tylko. Po pierwsze . Jakiś asceta -hobbysta za marne pieniądze (dla którego nie są one najważniejsze) bo w tej chwili nie ma co innego do roboty a ma za co żyć. Po drugie.Młody niedoświadczony trener który będzie pracował za "czapkę gruszek" aby się wybić by znaleźć lepszą pracę. Po trzecie . Cwaniak który będzie chciał wykosić jak naj większą kasę bo o tym że go wywalą prędzej czy później to jest na to przygotowany. Chyba się dużo nie pomyliłem? Trenerowi Tarasiewiczowi życzę jak najlepiej. Jednak jeżeli Pan nie będziesz twardy (dobra umowa) to pana zeżrą , przeżują a następnie ... wiadomo co. A to że po zwolnieniu w Tychach na piłkę nożną Pan nie będziesz mógł patrzeć to pewne jak to hasło o zrobieniu czegoś tam we wpół . Zapewne chodzi tu o zrobienie "kupy" bo na pewno nie Exkl.
10 paź 17 20:37 | ocena:56%
Liczba głosów:9
56%
44%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~ZorroUżytkownik anonimowy
~Zorro
No photo~ZorroUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
10 paź 17 19:56 użytkownik ~Janek napisał
Nudzą mnie wymiany trenerów w polskich klubach on nic nie wnoszą.Piłkarze są słabi a zmiana trenera jest tylko po to by mamić kibiców niż żeby to wniosło do poprawy gry!
A, co wnoszą Twoje teksty? Nie są ani dowcipne, ani odkrywcze!
Podobno Janku taka piłka nie interesuje, to po co się produkujesz? To rodzaj pokuty lub uprawiasz sadomasochizm, jedno i drugie wskazuje na głębokie zaburzenia.
10 paź 17 20:16 | ocena:86%
Liczba głosów:7
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
Nudzą mnie wymiany trenerów w polskich klubach on nic nie wnoszą.Piłkarze są słabi a zmiana trenera jest tylko po to by mamić kibiców niż żeby to wniosło do poprawy gry!
10 paź 17 19:56 | ocena:55%
Liczba głosów:11
45%
55%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii