Ruchowi grozi walkower! Wszystko przez czeski błąd

Możliwe, że wynik piątkowego meczu w Sosnowcu zostanie zweryfikowany z 1:2 na 0:3. Wszystko z powodu błędnie wpisanego nazwiska w protokole meczowym.

Artur Balicki
 fot. Krzysztof Porębski  /  źródło: Pressfocus

„Niebiescy” polegli wczoraj w meczu ligowym w Sosnowcu 1:2. W składach, które otrzymali dziennikarze, wśród rezerwowych Ruchu był wpisany między innymi Jakub Bielecki. 17-letni bramkarz drużyny juniorów w czwartek został zgłoszony do rozgrywek. Zaskakujące było to, że wśród dublerów było dwóch golkiperów, poza Bieleckim jeszcze Kewin Paszek. Bielecki jednak nie usiadł na ławce. Większość spotkania spędził za to na niej napastnik Artur Balicki, którego nazwiska w składzie nie było. Balicki wszedł na boisko pod koniec drugiej połowy, zastępując Marcina Kowalczyka.


Okazuje się, że ten błąd widnieje również w protokole meczowym. - To prawda, doszło do pomyłki, zgłoszony został do spotkania nie ten zawodnik, co powinien – mówi Witold Jajszczok, rzecznik prasowy Ruchu. Jak do tego doszło? Kierownik drużyny Andrzej Urbańczyk jak zwykle, przed spotkaniem zaznaczał w systemie nazwiska piłkarzy, którzy znaleźli się w meczowej osiemnastce. Lista nazwisk figuruje alfabetycznie. Zamiast Balickiego przez pomyłkę oznaczył Bieleckiego.

 

- Czekamy na sprawozdanie sędziego, wyjaśnienie klubu. Następnie zostanie to przesłane do Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN-u. W tym przypadku możliwy jest walkower, ale nie chcę niczego przesądzać i ferować wyroków. Nie przypominam sobie, aby w ostatnich latach doszło do takiego błędu w ekstraklasie, czy w pierwszej lidze – mówi Łukasz Wachowski, Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN-u. Komisja ma się tym zająć w przyszłym tygodniu.

 

Komentarze (21)

Napisz komentarz
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
4 lis 17 22:38 użytkownik ~Baran napisał
Nie dosyć ze Klub znajduje sie w fatalnej sytuacji. To jeszcze sami sobie walicie w gniazdo. Taka sytuacja nie ma prawa zaistnieć w profesjonalnym klubie. Ta jedna bramka moze wam stanać kościa w gardle. Przykro to pisać, ale osoba odpowiedzialna powinna
bRawo dla waszego pana pRezesa który sobie takich ludzi dobrał i za nich ręczy głową. Myśl sobie co chcesz tylko mi nie mów że tak nie jest. pozdRo i naRka.
5 lis 17 02:44 | ocena:100%
Liczba głosów:8
100%
0%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
~Baran :
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
Nie dosyć ze Klub znajduje sie w fatalnej sytuacji. To jeszcze sami sobie walicie w gniazdo. Taka sytuacja nie ma prawa zaistnieć w profesjonalnym klubie. Ta jedna bramka moze wam stanać kościa w gardle. Przykro to pisać, ale osoba odpowiedzialna powinna z klubu natychmiast być wydalona obojetnie Kto by to nie byl. Brak slów.
4 lis 17 22:38 | ocena:71%
Liczba głosów:7
71%
29%
| odpowiedzi: 8
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~Baran:
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
5 lis 17 08:53 użytkownik ~Baran napisał
W tym wypadku prezes bezpośredniej winny nie ponosi, a ze w zarzadzie klubu zasiadaja byncwaly to na tym przykladzie widać golym okym niestety. Ale to jest Ruch Chorzów , kiedyś sie w końcu opamietaja. Ino Ruch HKS!!!
Tak powiedzieć "że nie ponosi winy bezpośredniej" to może powiedzieć każdy, i prezes zwalając na kier. drużyny że jemu powierzył to zadanie i tak powiedzieć może kier. drużyny zwalając winę na trenerów że doskonale znają każdego swojego zawodnika po nazwisku. Sami zabrali kogo chcieli a oddając listę przed meczem sami powinni sprawdzić i ten błąd poprawić. A za wszystkich odpowiedzialny jest szef "guru" tego całego bajzlu czyt. interesu czyli prezes SupeRman i to on jest za wszystkich odpowiedzialny - tym bardziej że sam deklarował że wybierze sobie do pomocy tylko zaufanych, swoich ludzi (pamiętosz jakich, no pra ?) z "niebieskiej rodziny".
5 lis 17 10:30 | ocena:100%
Liczba głosów:5
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii