Bułgar zostanie na Cichej?

„Niebiescy” rozegrali wczoraj sparing z trzecioligowcem - Unią Turza Śląska. Duże szanse na podpisanie kontraktu z drużyną ma Nikołaj Bankow. Sprawdzany był też blisko dwumetrowy stoper z Bośni.

Bojan Marković
 /  fot. Tomasz Wantuła  /  źródło: newspix.pl

 

W meczu kontrolnym z Unią Turza Śląska w wyjściowym składzie trener Krzysztof Warzycha postawił na testowanych od pewnego czasu graczy, zawodników drużyny juniorskiej oraz Bojana Markovicia, który po raz pierwszy zjawił się w Chorzowie. 31-letni gracz mierzy aż 197 cm i ma na swoim koncie występy w 11 klubach. Poza swoją ojczyzną grał między innymi w Rosji, Grecji, Izraelu a ostatni sezon spędził w albańskim KF Teuta Durres. Marković rozegrał blisko 60 minut. Widać było, że potrafi się ustawić oraz ma dobrą koordynację ruchów. Bośniak od początku także dyrygował zespołem. „Gucio” był zadowolony z jego gry. - Marković i Villafane to doświadczeni zawodnicy. Tacy są nam potrzebni, bo nie możemy opierać gry obronnej tylko na młodych – przyznawał Krzysztof Warzycha. Wspomniany Argentyńczyk Santiago Villafane spisywał się jednak bardzo przeciętnie. Testowani gracze nie wyróżnili się na tle piłkarzy, którzy występują na czwartym poziomie rozgrywkowym. - Zaprezentował się całkiem nowy zespół, który nie jest zgrany. Nikogo z testowanych nie odsyłamy jeszcze do domu, dostaną też szansę w sobotę w sparingu z Widzewem Łódź – dodawał szkoleniowiec. Z licznej grupy zawodników duże szanse na transfer ma bułgarski bramkarz Nikołaj Bankow. Ostatnie 30 minut Ruch zdecydowanie przeważał. Na murawie dobrze radzili sobie Jakub Arak, Miłosz Przybecki czy Kamil Słoma.
Tymczasem z klubem rozstali się Bartosz Gęsior i Jakub Wagner. Klub rozwiązał z nimi umowy. - Bartek trenował z pierwszym zespołem i miał nadzieję, że będzie grał w Ruchu, ale musiał poszukać sobie nowego klubu. Trafił na testy do Sandecji Nowy Sącz, przeszedł je pomyślnie i podpisał dwuletni kontrakt – zdradza ojciec Bartka Dariusz Gęsior, były piłkarz i działacz „Niebieskich”. Wagner, którego tata Grzegorz także występował przy Cichej, jest w trakcie poszukiwania klubu.


Ruch Chorzów – Unia Turza Śląska 3:0 (0:0)
1:0 – Arak, 65 min, 2:0 – Słoma, 71 min, 3:0 – Arak, 72 min
RUCH: Bankow (46. Hrdliczka) - Villafane (59. Komarnicki), Rutkowski (59. Czajkowski), Marković (59. Trojak), Hołownia (59. Pazio) - Lewandowski (59. Przybecki), Zawal (59. Walski), Mello (59. Nowak), Sikora (59. Starzyński), Siedlik (59. Słoma) - Balicki (59. Arak). Trener Krzysztof WARZYCHA

Komentarze

Napisz komentarz
No photo
No photo~1,2, 3,Użytkownik anonimowy
~1,2, 3, :
No photo~1,2, 3,Użytkownik anonimowy
to My, chotzowskie psy !!!
ole ole ole , niebieskie , patole !!!
14 lip 17 16:44 | ocena:100%
Liczba głosów:4
100%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii