Katastrofalna sytuacja Ruchu Chorzów - spółka chce 18 milionów od miasta!

Powodem jest zagrożenie nieudzieleniem licencji na grę w Ekstraklasie. Dla klubu miasto jest ostatnią deską ratunku.

Gornik Zabrze - Ruch Chorzow
 fot. z  /  źródło: Pressfocus

Ruch Chorzów zwrócił się do Prezydenta Chorzowa o pożyczkę w wysokości 18 milionów złotych. Powodem jest zagrożenie nieudzieleniem licencji na grę w Ekstraklasie z powodu dramatycznej sytuacji finansowej w jakiej znalazła się spółka Ruch Chorzów S.A. Dla klubu miasto jest ostatnią deską ratunku. W obecnej sytuacji finansowej spółki nikt inny nie chce już wesprzeć klubu. 


W tej sytuacji Prezydent Chorzowa zorganizował spotkanie z radnymi miasta. Uczestniczyli w nim także: przedstawiciel miasta w Radzie Nadzorczej Ruch Chorzów S.A. Sławomir Janiszewski i prezes spółki - Dariusz Smagorowicz.


Podczas spotkania Sławomir Janiszewski przedstawił sytuację finansową Ruchu Chorzów S.A.


- Jest ona dramatyczna - powiedział Janiszewski. - Nigdy wcześniej spółka nie była w takich tarapatach. Dziś stoimy przed wyborem: albo doraźna pomoc finansowa w postaci pożyczki, albo pozostawienie klubu, który bez tej pomocy nie otrzyma koncesji i spadnie do czwartej ligi. 
Dla miasta oznacza to podjęcie bardzo trudnej decyzji: to wybór pomiędzy ratowaniem Ruchu Chorzów przed spadkiem a modernizacją stadionu przy ul. Cichej.


- Podczas kampanii wyborczej obiecałem mieszkańcom budowę stadionu przy Cichej. Konsekwentnie tę obietnicę realizuję: obecne trwa faza projektowa. Mamy domknięta koncepcję, teraz opracowywany jest projekt budowlany. Mamy też zabezpieczone pieniądze na rozpoczęcie budowy.


Prezydent Chorzowa podkreśla, że został postawiony pod ścianą.


- Wszyscy wiemy, że nie stać nas na jednoczesne ratowanie klubu i budowę stadionu przy Cichej. Wielokrotnie powtarzałem, że miasto nie udźwignie podwójnego obciążenia. Teraz ja i wszyscy radni zostaliśmy postawieni przed wyborem: spełniać obietnicę wyborczą lub ratować finansowo klub.


Andrzej Kotala podkreśla, że z wyborczej obietnicy budowy stadionu mogą go zwolnić tylko i wyłącznie kibice, którzy muszą teraz wziąć również na siebie odpowiedzialność za losy klubu i proces inwestycyjny przy Cichej.


Po spotkaniu w Urzędzie Miasta Prezydent Chorzowa wraz z radnymi udali się na spotkanie z przedstawicielami kibiców - właśnie przedstawiana jest im dramatyczna sytuacja klubu. Prezydent czeka na ich decyzję.

Komentarze (125)

Napisz komentarz
No photo
No photo~AxiomatUżytkownik anonimowy
~Axiomat :
No photo~AxiomatUżytkownik anonimowy
Polityka, polityka ... w Ruchu od kiedy pamiętam jest fatalnie jeżeli chodzi o finanse. Nadchodzi termin kiedy trzeba będzie zacząć działać w sprawie stadionu więc wysyłamy w eter: "Wielkie długi Ruchu !". Wspaniałomyślne miasto z poświęceniem ratuje po raz kolejny Ruch od upadku. W takiej sytuacji nie ma mowy o nowym stadionie - I o to właśnie chodzi ! Nie ma mowy o nowym stadionie! (trudno się dziwić Chorzów to bardzo biedne miasto).
Przydałby się audyt zewnętrzny:
1. Ile zarabiają członkowie zarządu.
2. Lista płac wszystkich pracowników.
3. Jakie są realne koszta klubu w skali roku.
4. Ile pieniędzy idzie na spłatę odsetek od zobowiązań ?
5. U kogo i gdzie klub ma długi ?
6. Jakie są i ile wynoszą aktywa klubu ?
15 mar 16 23:14 | ocena:90%
Liczba głosów:89
90%
10%
| odpowiedzi: 4
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~o.oUżytkownik anonimowy
~o.o :
No photo~o.oUżytkownik anonimowy
Mogli dostać kasę za Stępińskiego ale nie sprzedali go bo wtedy było ich stać, teraz płacz bo nie ma pieniędzy. Nic im nie pożyczać zamiast tego audyt zrobić i wyniki upublicznić, NIK wpuścić, 18 milionów to pokaźna sumka do wyprowadzenia z miasta przez klub.
Niech zaczną od nowa od tej 4 ligi, niech skończą ciągnąc za sobą te długi. A kasę można dać na szkółkę żeby szkolili nowych piłkarzy tylko niech ktoś to pilnuje.
16 mar 16 08:42 | ocena:100%
Liczba głosów:14
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~Jawna Improwizacja !!!Użytkownik anonimowy
~Jawna Improwizacja !!! :
No photo~Jawna Improwizacja !!!Użytkownik anonimowy
Witajcie piszę tu w kwestii sprostowania tego postu !!!! Coś Wam zademonstruje :)Po 1
1) Pamietajcie ,że Ruch niedawno przedstawił swoją sytuacje finansową i jest ona ok !!!
2) Kibice nieakceptują przejścia na stadion śląski !!!
3) Prezydent przed wyborami obiecał budowę nowego stadionu na cichej 6 !!!
4) Stadion śląski bedzie gotowy za pół roku na 100% !!!!
5) Propozycja za Stępińskiego 1 mln euro od Lecha odrzucona !!!
----------- to teraz sobie każdy kumaty poczytał i co Wam wyszło !? a no wychodzi na to ,że muszą to ubrać w jakąś bajeczkę żeby kibice Ruchu nie robili zamieszania i nie walczyli o stadion a prezydent miał czyste ręce po obietnicy !!! Tak więc reasumując przenosiny na śląski i tyle !!!
16 mar 16 08:25 | ocena:87%
Liczba głosów:30
87%
13%
| odpowiedzi: 3
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii