Ruch Chorzów znowu ma zakaz transferowy!

Ruch, stadion, widok
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN zajęła się dzisiaj kwestią zakazu transferowego. "Niebiescy" nie mogą zatwierdzać nowych graczy!

NKO rozpatrzyła dzisiaj sprawę, związaną z rzekomymi długami, które powstały w chwili, gdy klub przeszedł z rąk stowarzyszenia do spółki. Gdy doszło w 2004 roku do przejęcia, Ruch Chorzów SA zobowiązał się do spłaty należności wobec byłych graczy i trenerów stowarzyszenia według przedstawionej spółce listy należności. SA zrobiła to, ale kilku piłkarzy uważa, że na wspomnianej liście zaniżono sumy.

 

Sprawa była już dwukrotnie zamykana. Komisja Dyscyplinarna postępowanie umorzyła. Rzecznik ochrony prawa związkowego wniósł o wznowienie. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, dzisiaj NKO podjęło decyzję, że od środy na Ruchu ponownie ciąży zakaz transferowy i obowiązywać będzie do połowy sierpnia.

 

HISTORIA SPORNYCH ZOBOWIĄZAŃ RUCHU SPRZED KILKUNASTU LAT

 

Blisko drużyny był bramkarz Michał Buchalik. Trener Waldemar Fornalik sprawdzał też Chorwata Dinko Treboticia i Bośniaka Salko Jazvina. Wiadomo już, że wspomniani gracze nie wzmocnią drużyny, bo Ruch nie może zatwierdzać nowych piłkarzy.

To jeszcze bardziej komplikuje ciężką sytuację ostatniej drużyny ekstraklasy.

 

 

 

Komentarze (43)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ryba piłaUżytkownik anonimowy
~ryba piła :
No photo~ryba piłaUżytkownik anonimowy
Byłem prezesem w klubie IV ligowym. "Stałki", premie i wszystkie inne koszta związane z klubem były opłacone - oczywiście były "poślizgi" - czasami nawet miesięczne, ale spowodowane często przyczynami niezależnymi od nas (zarządu), dodatkowo każdy członek zarządu był jednocześnie sponsorem klubu i nikt nie pobierał pieniędzy za swoją pracę. Raz przez te lata zdarzyło się, że opłaty w związku (około cztery tysiące) nie były rozliczone do końca roku (prowadziliśmy budowę trybuny i zwyczajnie brakło kasy) i wiecie co? Bodajże piątego stycznia dostaliśmy pismo o zawieszeniu licencji i monit do spłaty, wraz z informacją, że więcej faktury na termin nie dostaniemy a jeśli nie spłacimy w ciągu siedmiu dni to klub zostanie wykreślony ze struktur związkowych. Ruch to "firma" i często niezapomniane mecze, wierni fani i kawał historii. Ale zapytam raz - czy różni się klub (nawet taki jak Ruch) od tego co ja prowadziłem? "Małych" można straszyć? Ale "dużego" prawo nie obowiązuje? Dostają licencję na gębę (i z powodu wszystkim znanych kłopotów finansowych i za obiekt), zarząd i kadry trenerskie oraz zawodnicy i tak kasę dostaną (i to z odsetkami), miasto dotuje konającego i tak koło się toczy. Dla mnie jako osoby, która piłkę poznała (oczywiście półamatorską) od podszewki i uczestniczyła przez dwadzieścia lat w budowaniu czegoś na "ugorze" jest to niepojęte.
15 lut 20:38 | ocena:83%
Liczba głosów:40
83%
18%
| odpowiedzi: 2
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
do ~BLUES:
No photo~BLUESUżytkownik anonimowy
16 lut 09:18 użytkownik ~BLUES napisał
Oj głupi gorolu poczytej trocha historii a nie szczekej zabugowcu!!!
Historia historią ale po latach wypominania niemieckości Górnikowi przez niebieskich w ostatnim czasie to kibice Ruchu sami sobie teraz tą niemieckość przypisują. Zapomnieli już głupie docinki o Adik Arenie w Zabrzu i co mecz to wystawiają niemiecką fane. Zresztą różnych obrazków pełno jest w internecie. Zrobione przez waszych kibiców co się nagle Niemcami poczuli.
18 lut 02:32 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~JaUżytkownik anonimowy
~Ja :
No photo~JaUżytkownik anonimowy
Jestem kibicem Ruchu, ale jak widzę co się tam dzieje to jestem za tym,żeby zaczynał od 4 ligi. Tylko: wszystkie osoby związane z tym bałaganem i długami mają być rozliczone( osądzone) i raz na zawsze odsunięte od klubu. W innym wypadku po spadku do 4 ligi,a te same osoby będą przy klubie to nigdy,ale to nigdy nie oczyści się tego bagna. Odsunąć od władzy pseudodziałaczy i zaczynać wszystko od nowa,by stworzyć znowu WIELKI SILNY RUCH.
15 lut 21:36 | ocena:82%
Liczba głosów:22
82%
18%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii