Ruch sprawdza Albańczyka

„Niebiescy” nadal są na minusie w tabeli I ligi. Klub szuka wzmocnień. Do Chorzowa przyleciał 19-letni Albańczyk Jurgen Peqini.

STADIONY NA SLASKU
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Prezes Janusz Paterman przyznał ostatnio na naszych łamach, że w tym tygodniu możliwe są kolejne transfery. Okienko otwarte jest do końca miesiąca. Zawodnikiem Ruchu nie zostaną raczej napastnik Daniel Gołębiewski i obrońca Marcin Kowalczyk. Pierwszy z nich grał ostatnio w Polonii Warszawa, a stoper w czerwcu rozstał się z Ruchem. Gołębiewski szuka klubu w niższej lidze, a w przypadku „Kowala” nieoficjalnie mówi się, że ma propozycję z GKS-u Tychy.

 

Do Chorzowa przyleciał za to Albańczyk Jurgen Peqini. To 19-letni gracz, który może występować jako napastnik lub pomocnik. Peqini ma za sobą występy w reprezentacji Albanii U-19, a od początku kariery związany jest z drużyną KF Elbasani (obecnie drugi poziom rozgrywkowy w Albanii). W pierwszym zespole Elbasani grał już w wieku 17 lat. W ostatnim sezonie rozegrał w lidze 12 spotkań i strzelił 4 gole. Ponad tydzień temu grał w sparingu Teuty Durres z macedońską FC Struga i strzelił gola (2:1). Graczem Teuty nie został i walczyć teraz będzie o angaż w chorzowskim klubie.


Trzy lata temu kontrakt z Ruchem podpisał Albańczyk Sabien Lilaj, ale nie zagrał w lidze ani minuty, bo okazało się, że piłkarz ma już... podpisaną umowę z albańskim Skenderbeu Korce. Lilaj wyjechał z Górnego Śląska i występował w Skenderbeu. Działacze Ruchu twierdzili, że ma ważny kontrakt z „Niebieskimi” i straszyli sądem. Sprawa jednak nie trafiła do międzynarodowego arbitrażu. 

 

Komentarze (22)

Napisz komentarz
No photo
No photo~ŻabolUżytkownik anonimowy
~Żabol :
No photo~ŻabolUżytkownik anonimowy
Myślałem, że zrobicie to co w Zabrzu. Budowa zespołu o wychowanków, mających śląskie korzenie. Ale tak to wy nigdy nie awansujecie. Prędzej spadniecie. Ile to idzie sprowadzać zagranicznych słabych graczy? Nie lepiej postawić na młodego ślązoka? Ogrywanie młodego i perspektywicznego zagranicznego gracza, to może zamienć to na swojego? Kto na tym zarobio?
30 sie 17 10:27 | ocena:95%
Liczba głosów:19
95%
5%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
~Baran :
No photo~BaranUżytkownik anonimowy
Jestem chorzowskim zulem - dawać wszyscy lapy w gore
3 wrz 17 10:16 | ocena:100%
Liczba głosów:6
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~NK20Użytkownik anonimowy
~NK20
No photo~NK20Użytkownik anonimowy
do ~p.:
No photo~p.Użytkownik anonimowy
29 sie 17 10:36 użytkownik ~p. napisał
Hahahaha.
Faktycznie to chyba jedyny sensowny komentarz w tej sprawie... Panie Paterman gdzie są te szumnie zapowiadane kilka dni temu wzmocnienia?! Bo ściąganie kolejnego zagranicznego szrotu raczej nam nie pomoże. Przydałby się taki Kowalczyk, bo nasza defensywa nie istnieje. Ale kto chciałby pakować się w takie bagno, jak można spokojnie sobie grać w jakichś Tychach...
29 sie 17 11:43 | ocena:60%
Liczba głosów:15
60%
40%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii