Niebiescy odzyskają punkty! Klub spłacił piłkarzy

Spłaciliśmy zaległości wobec naszych byłych piłkarzy – zapewnia prezes Aleksander Kurczyk. To oznacza, że Niebiescy przystąpią do rundy wiosennej z 16 punktami.

Ruch, stadion, widok
 fot. Norbert Barczyk  /  źródło: Pressfocus

Komisja Licencyjna PZPN w drugiej połowie grudnia stwierdziła, że klub złamał wymóg F09 (brak przeterminowanych zobowiązań wobec klubów piłkarskich, pracowników i z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN). Byli piłkarze śląskiego klubu mieli podwójne umowy, jedną ze spółką, a drugą z fundacją Ruch Chorzów. Zawodnicy jednak nie otrzymali pieniędzy z fundacji, gdzie byli zatrudnieni między innymi jako specjaliści ds. marketingu. Klub zdecydował się wtedy dobrowolnie poddać karze, minus ośmiu punktów – ustalono także, że cztery z nich mogą zostać anulowane, jeśli wspomniani gracze zostaną spłaceni do końca stycznia.

 

- Dzięki wsparciu Grupy Kapitałowej Fasing S.A. zdołaliśmy spłacić zaległe kwoty, co pozwala zredukować ilość ujemnych punktów – tłumaczy prezes Ruchu Aleksander Kurczyk

 

więcej w środowym papierowym wydaniu "Sportu"

Więcej na temat:Ruch Chorzów

Komentarze (17)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Niebieski ErnestUżytkownik anonimowy
~Niebieski Ernest :
No photo~Niebieski ErnestUżytkownik anonimowy
Cała ta sytuacja z fundacją i niespłaconymi zaległościami to tylko kolejny przykład na to, że oprócz biedy finansowej Ruch to na dzień dzisiejszy obraz nędzy organizacyjnej. Wygląda na to że osoby rządzące klubem od wielu lat spełniają swój prywatny interes? Wspaniali kibice, historia nie wystarczą na dzień dzisiejszy na ekstraklasę. Obecny obraz klubu nie daje cienia szans na przyciągnięcie uwagi sponsorów. Nikt nie będzie chciała tracić na swojej marce wspierając kombinatorów i nieuczciwych działaczy. Gdzie jest Tauron, Węglokoks, dlaczego już nie wspierają klubu ? Dlaczego pieniądze z praw telewizyjnych są marnotrawione w jakiś funduszach ? Ile zarabiają członkowie zarządu ? Gdzie są pieniądze z transferów, ile one wyniosły ? Co to jest w ogóle za fundacja? Ktoś żeruje na naszym ukochanym klubie, pieniądze uciekają szerokim strumieniem w stronę menadżerów, zarządu i pożyczkodawców. Łódź tonie a kilku sterujących już uciekło. Gdzie jest Smagrowicz, Gęsior i Mosór ? Ile jeszcze będziemy mamieni wizją wirtualnego stadionu, przenosin na stadion śląski ? Quo Vadis mój ukochany Ruchu ? Quo Vadis ?
1 lut 17 09:26 | ocena:57%
Liczba głosów:7
57%
43%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~poiRytowanyUżytkownik anonimowy
~poiRytowany
No photo~poiRytowanyUżytkownik anonimowy
do ~GÓrNIK:
No photo~GÓrNIKUżytkownik anonimowy
1 lut 17 01:46 użytkownik ~GÓrNIK napisał
Pomogła grupa kapitałowa czyli kolejna pożyczka ?
Ehh ... smRody, smRody ... z jednego 'g" w drugie jeszcze większe wdeptujecie ... hehe.
9/10 Nie tyle pożyczka co w zamian za tą kasę Ruch pozbył się części swoich udziałów i przy ewentualnych zyskach klub corocznie będzie miał mniejszy dochód. Zarobią ją ci lichwiarze co teraz tą kasę wyłożyli. Przedłużanie agonii ciąg dalszy. Smutne ale prawdziwe.
1 lut 17 04:03 | ocena:86%
Liczba głosów:14
86%
14%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~GÓrNIKUżytkownik anonimowy
~GÓrNIK
No photo~GÓrNIKUżytkownik anonimowy
do ~zabRze :
No photo~zabRze Użytkownik anonimowy
31 sty 17 18:30 użytkownik ~zabRze napisał
Będzie sponsor !!! Nadejdzie wiosna i lepsze czasy !!
Pomogła grupa kapitałowa czyli kolejna pożyczka ?
Ehh ... smRody, smRody ... z jednego 'g" w drugie jeszcze większe wdeptujecie ... hehe.
1 lut 17 01:46 | ocena:79%
Liczba głosów:19
79%
21%
| odpowiedzi: 1
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii