Ruch gorszy od ROW-u. Niewykorzystane szanse się zemściły

Ruch Chorzow - Rozwoj Katowice

Na zakończenie zgrupowania w Rybniku Kamieniu Ruch Chorzów przegrał z ROW-em 1964 Rybnik 1:3.

W wyjściowej jedenastce Ruchu znaleźli się m.in. Argentyńczyk Santiago Villafane z bułgarskiej Montany oraz Mateusz Hołownia z Legii Warszawa. W drugiej połowie na placu gry zameldował się z kolei Michał Rutkowski, były gracz Ruchu, ostatnio występujący w rezerwach Górnika Zabrze. Zgrupowanie opuścili natomiast Hubert Tylec, strzelec jednej z bramek z meczu z Rozwojem, a także Kolumbijczyk Ronald Solorzano.

Ruch dość szybko, bo już w 5. minucie mógł wyjść na prowadzenie. Strzał Bargiela odbił jednak bramkarz ROW-u. Jeszcze lepszą okazję "Niebiescy" zmarnowali w 22. minucie. Słoma zdecydował się na uderzenie nożycami po dograniu Vilima Posinkovicia. Piłka jednak po jego uderzeniu trafiła w słupek. 120 sekund później Ruch przegrywał już 0:1 - Mariusz Muszalik strzałem w długi róg nie dał szans Miszczukowi. Pomocnik rybnickiego zespołu kilka minut później podwyższył wynik meczu, wykorzystując jedenastkę podyktowaną za faul Gracjana Horoszkiewicza.

Ruch łatwo się jednak nie poddał. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Posinković. W drugiej połowie "Niebiescy" starali się odrobić straty, ale bezskutecznie. Cztery minuty przed końcem ROW zadał decydujący cios - bramkę zdobył Mateusz Szatkowski.

Sparing z ROW-em był ostatnim meczem Ruchu podczas zgrupowania w Rybniku Kamieniu. "Niebiescy" będą kontynuować przygotowania w Chorzowie.

ROW 1964 Rybnik - Ruch Chorzów 3:1 (2:1)

1:0 - Muszalik, 24 min

2:0 - Muszalik, 29 min (karny)

2:1 - Posinković, 33 min

3:1 - Szatkowski, 86 min

ROW 1964 Rybnik: (skład wyjściowy) Kacper Rosa - Dawid Gojny, Dawid Bober, Szymon Jary, Marek Krotofil, Paweł Jaroszewski, Mariusz Muszalik, Kamil Spratek, Damian Koleczko, Sebastian Siwek, Przemysław Brychlik.

Ruch Chorzów: (I połowa) Jakub Miszczuk - Santiago Villafañe, Gracjan Horoszkiewicz, Mateusz Zawal, Mateusz Hołownia - Kamil Słoma, Przemysław Bargiel, Mello, Patryk Sikora, Vilim Posinković - Jakub Arak. (II połowa) Nikołaj Bankow - Gracjan Komarnicki, Michał Rutkowski, Mário Tóth, Adam Pazio - Miłosz Przybecki, Maciej Urbańczyk, Michał Walski, Bartosz Nowak, Łukasz Siedlik - Vilim Posinković (60 Artur Balicki).