Największe wrażenie zrobił... kibic. Echa sparingu Ruchu z Podbeskidziem

Ruch Chorzow - Podbeskidzie Bielsko Biala

Ruch słabo zaprezentował się w sobotnim sparingu z Podbeskidziem. Trener Juan Ramon Rocha ma o czym myśleć.

W porównaniu do ostatniego ligowego starcia z Miedzią Legnica (1:0) na murawie w zespole gospodarzy pojawiło się tylko dwóch graczy, którzy na dodatek w meczu z „Miedzianką” weszli na boisko z ławki. Byli to Bartosz Nowak i Mateusz Zawal. Z podstawowej „11” z tamtego starcia nie było nikogo. Kluczowi gracze w tym dniu wcześniej odbyli trening, a później obserwowali swoich kolegów z trybuny.

Od początku grali stoper Marcin Kowalczyk i skrzydłowy Kamil Słoma. Dla 32-letniego środkowego obrońcy był to pierwszy mecz od 18 września, czyli spotkania z Górnikiem Łęczna. „Kowal” opuścił wtedy boisko już w 13 minucie a przez kolejne tygodnie zmagał się z zapaleniem mięśnia brzuchatego łydki. Trochę dłuższą przerwę miał Słoma. 19-latek w spotkaniu z GKS-em Tychy (2:2) skręcił staw skokowy. Kowalczyk w I połowie grał jako stoper, a w II został przesunięty do środka pomocy. W roli defensywnego pomocnika spędził jednak niecałe 10 minut, bo został zdjęty z boiska, w jego miejsce wszedł Damian Kuczyński - 17-latek, który w tym roku zdobył z Ruchem wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych. „Kowal” wypadł przeciętnie, podobnie jak Słoma.

Trener Juan Ramon Rocha przyglądał się także bocznemu obrońcy Adrianowi Liberackiemu, stoperowi Michałowi Rutkowskiemu i pomocnikowi Sławomirowi Jaworskiemu, czyli trójce, która jeszcze w tym sezonie nie zagrała w starciach o punkty. Wątpliwe, aby w piątek w spotkaniu z Rakowem Częstochowa któryś z nich wyszedł w podstawowej „11”. Kiepsko spisywał się także Adam Setla, marnował rzuty wolne, anemicznie strzelał.

Chorzowianie wypadli blado na tle rywali. Największy aplauz zebrał jeden z kibiców, który regularnie śpiewał piosenki. Fan w średnim wieku miał bardzo dobry głos i dlatego był nagradzany oklaskami przez widzów.

- Chciałem zobaczyć zawodników, którzy nie mają za często okazji zagrać, na tle dobrze dysponowanego Podbeskidzia, które praktycznie wystawiło podstawowy skład – podkreślał Juan Ramon Rocha. Argentyńczyk nie chciał indywidualnie oceniać piłkarzy. Legendarny trener Panathinaikosu Ateny podczas pobytu w Polsce już kilka razy podkreślał, że nie lubi wyróżniać ani ganić poszczególnych graczy.

Adam Nocoń nie eksperymentował. Z kluczowych graczy bielszczan grali między innymi Dimityr Ilijew, Łukasz Sierpina, czy Szymon Sobczak. A dobrze dysponowani byli ekszawodnicy Ruchu: Łukasz Hanzel i Paweł Oleksy.

Z łatwością radził sobie z gospodarzami 18-letni Kacper Kostorz, który strzelił drugiego gola. Zanim nastolatek to zrobił, otrzymał precyzyjne podanie od Tomasza Podgórskiego, który w sezonie 2015/16 grał w Ruchu.

W II połowie „górale” testowali 21-letniego Austriaka Edina Bahticia. Środkowy pomocnik, który grał w reprezentacjach U-17 i U-18 swojego kraju, w poprzednim sezonie występował w Kapfenberger SV na zapleczu austriackiej ekstraklasy. W sobotę zaprezentował się bardzo przeciętnie. Podbeskidzie nie podpisze z nim umowy.