Kapitan Ruchu: W drugiej połowie drżeliśmy o wynik

Ruch Chorzow - Stomil Olsztyn

Ruch Chorzów wreszcie przełamał fatalną serię meczów bez wygranej, efektownie pokonując Stomil Olsztyn 3:1. Zobacz, co do powiedzenia po końcowym gwizdku mieli Maciej Urbańczyk, Mateusz Hołownia i Kamil Słoma.

Maciej URBAŃCZYK,kapitan Ruchu Chorzów: W pierwszej połowie mecz bardzo dobrze nam się ułożył. W drugiej drżeliśmy o wynik. Czerwona kartka zaraz na początku i ciężko się grało. Chwała dla całej drużyny, bo zagraliśmy bardzo mądrze, mimo przewagi Stomilu, rywale nie stwarzali sobie wielu okazji. Szkoda, że straciliśmy gola w końcówce i zrobiła się nerwówka, ale brawo dla całego zespołu, że zdołaliśmy zdobyć jeszcze jednego gola, dzięki czemu było trochę spokojniej. Bardzo się cieszymy z tych trzech punktów, ale od jutra myślimy już o kolejnym meczu. Nadal jesteśmy na minusie i punkty są nam bardzo potrzebne.

Mateusz HOŁOWNIA, obrońca Ruchu: – Nareszcie wygraliśmy! Mieliśmy przed meczem założone zadanie, żeby dobrze przesuwać w defensywie. Wiedzieliśmy, że Stomil będzie miał problemy w ataku pozycyjnym, udało nam się to. Strzeliliśmy 2 bramki z kontrataków. Później mieliśmy rzut karny w drugiej połowie, szkoda, że nie wykorzystany, bo na pewno by się fajnie grało. Cieszymy się ze zwycięstwa, wcześniej zanotowaliśmy 4 kolejne porażki, trzeba było zmazać tę plamę – mówił Hołownia, który krótko podsumował swój debiut w „Niebieskich” barwach. – Na początku był lekki stres, później z minuty na minutę czułem się coraz lepiej. Najważniejsze, że wygraliśmy. Po każdym zwycięstwie trzeba się cieszyć, ale pamiętajmy, że dalej jesteśmy na minusie i postaramy się już w następnym meczu wyjść na plus.

Kamil SŁOMA, skrzydłowy Ruchu: Ten mecz bardzo nam pomógł, bo jesteśmy młodym zespołem, który cały czas się czegoś uczy. Przegrywaliśmy mecze w trudny do zaakceptowania sposób, tak jak np. ten ostatni w Bytowie po bramce w 90 minucie. To bolało. Teraz spadł nam kamień z serca. Przygotowania do meczu z Podbeskidziem będą teraz wyglądały inaczej. Każdy już skupia się na kolejnym meczu, ale nie ukrywam, że naprawdę bardzo cieszy nas to zwycięstwo.

Czy Ruch w meczu z Podbeskidziem pójdzie za ciosem?