Ruchu Chorzów wyścig z czasem. Niebiescy walczą o licencję

Zabytkowy zegar Omega stanie na stale na stadionie Ruchu Chorzow
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Komisja Licencyjna nie ogłosi we wtorek decyzji dotyczącej chorzowskiego klubu. Działacze otrzymali kilka kolejnych dni na spełnienie warunków.

W miniony poniedziałek KL odroczyła postanowienie w sprawie przyznania klubowi prawa do gry w I lidze do 20 czerwca, zobowiązując klub do spełnienia do 19 czerwca czterech warunków. Pierwszym z nich jest uregulowanie premii wobec piłkarzy, którzy w sezonie 2015/16 wywalczyli awans do górnej ósemki. Klub do 19 czerwca musi zapłacić zawodnikom dwie raty premii, czyli około pół miliona złotych. W przypadku kolejnych dwóch transz władze klubu mają uregulować zaległość lub dojść z zawodnikami do ugody, co oznacza wypłatę pieniędzy w późniejszym terminie.

 

Piątek zamiast wtorku
- Jesteśmy w trakcie spłacania piłkarzom dwóch rat premii. Tyle że w przypadku dwóch kolejnych transz zamierzamy zawrzeć z zawodnikami ugody. W tym tygodniu nie mogliśmy tego zrobić, bo większość graczy jest na urlopach. Dlatego Komisja Licencyjna dała nam kilka kolejnych dni, aby załatwić tę sprawę – tłumaczy „Sportowi” prezes Janusz Paterman. Przedstawiciele KL przystali na prośbę chorzowskiego klubu i przesunęli termin ogłoszenia decyzji z 20 na 23 czerwca. Drużyna w tym tygodniu rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Piłkarze na pierwszym treningu mają pojawić się 22 czerwca.

 

Gęsior zostanie spłacony
A co z innymi warunkami, które trzeba spełnić? Ruch musi uregulować zaległość wobec Dariusza Gęsiora, dotyczącą jego pracy przy Cichej jako trenera-koordynatora; zapłacić raty transferowe wobec FC Nurnberg oraz przedstawić dokumenty potwierdzające dodatkowe wpłaty na rzecz klubu, co związane jest z prognozą finansową. - W przypadku zapłaty FC Nurnberg za Mariusza Stępińskiego już uregulowaliśmy tę zaległość a resztę spłacimy do końca czerwca. Z Dariuszem Gęsiorem doszliśmy do porozumienia, otrzyma pieniądze w dwóch transzach. Ostatni warunek dotyczący prognozy finansowej także zostanie przez nas spełniony – zapewnia Paterman.
W przypadku Gęsiora KL zobowiązała klub do uregulowania zaległości wobec niego do 19 czerwca, ale ugoda również będzie rozpatrzona przez komórkę PZPN-u pozytywnie. Jeśli „Niebiescy” do 23 czerwca spełnią wszystkie cztery wspomniane wcześniej warunki, otrzymają prawo do gry na zapleczu ekstraklasy.

 

 

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~qqryqUżytkownik anonimowy
~qqryq :
No photo~qqryqUżytkownik anonimowy
Nie opłaca się być w Polsce dobrze poukładanym klubem który nie zalega z wypłatami lecz lepiej podpisywać umowy bez pokrycia bo i tak nad tobą zmiłuje komisja licencyjna. To co wyrabia PZPN i Boniek woła o pomstę do nieba. Wszystkie procesy licencyjne powinny być zakończone przed rozegraniem barażu. A przez to że Ruch kręcił lody to takie dobrze poukładane kluby jak WISŁA Puławy, Radomiak czy Polonia Warszawa nadal nie wiedzą w której lidze zagrają i jakie transfery mogą przeprowadzać.
19 cze 13:08 | ocena:75%
Liczba głosów:12
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~rozbawionyUżytkownik anonimowy
~rozbawiony :
No photo~rozbawionyUżytkownik anonimowy
Oddadzą Gęsiorowi pieniądze w 2 transzach- pierwszą jak będą chcieli a drugą mieli.
19 cze 12:56 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zdzichuUżytkownik anonimowy
~zdzichu
No photo~zdzichuUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
19 cze 09:04 użytkownik ~Janek napisał
Długi trzeba spłacać .Ale mają mieć na to czas.
To ile tego czasu trzeba ? Niektóre zobowiązania do trenerów mają od 4 lat
19 cze 12:32 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii