Ruchu Chorzów wyścig z czasem. Niebiescy walczą o licencję

Komisja Licencyjna nie ogłosi we wtorek decyzji dotyczącej chorzowskiego klubu. Działacze otrzymali kilka kolejnych dni na spełnienie warunków.

Zabytkowy zegar Omega stanie na stale na stadionie Ruchu Chorzow
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

W miniony poniedziałek KL odroczyła postanowienie w sprawie przyznania klubowi prawa do gry w I lidze do 20 czerwca, zobowiązując klub do spełnienia do 19 czerwca czterech warunków. Pierwszym z nich jest uregulowanie premii wobec piłkarzy, którzy w sezonie 2015/16 wywalczyli awans do górnej ósemki. Klub do 19 czerwca musi zapłacić zawodnikom dwie raty premii, czyli około pół miliona złotych. W przypadku kolejnych dwóch transz władze klubu mają uregulować zaległość lub dojść z zawodnikami do ugody, co oznacza wypłatę pieniędzy w późniejszym terminie.

 

Piątek zamiast wtorku
- Jesteśmy w trakcie spłacania piłkarzom dwóch rat premii. Tyle że w przypadku dwóch kolejnych transz zamierzamy zawrzeć z zawodnikami ugody. W tym tygodniu nie mogliśmy tego zrobić, bo większość graczy jest na urlopach. Dlatego Komisja Licencyjna dała nam kilka kolejnych dni, aby załatwić tę sprawę – tłumaczy „Sportowi” prezes Janusz Paterman. Przedstawiciele KL przystali na prośbę chorzowskiego klubu i przesunęli termin ogłoszenia decyzji z 20 na 23 czerwca. Drużyna w tym tygodniu rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu. Piłkarze na pierwszym treningu mają pojawić się 22 czerwca.

 

Gęsior zostanie spłacony
A co z innymi warunkami, które trzeba spełnić? Ruch musi uregulować zaległość wobec Dariusza Gęsiora, dotyczącą jego pracy przy Cichej jako trenera-koordynatora; zapłacić raty transferowe wobec FC Nurnberg oraz przedstawić dokumenty potwierdzające dodatkowe wpłaty na rzecz klubu, co związane jest z prognozą finansową. - W przypadku zapłaty FC Nurnberg za Mariusza Stępińskiego już uregulowaliśmy tę zaległość a resztę spłacimy do końca czerwca. Z Dariuszem Gęsiorem doszliśmy do porozumienia, otrzyma pieniądze w dwóch transzach. Ostatni warunek dotyczący prognozy finansowej także zostanie przez nas spełniony – zapewnia Paterman.
W przypadku Gęsiora KL zobowiązała klub do uregulowania zaległości wobec niego do 19 czerwca, ale ugoda również będzie rozpatrzona przez komórkę PZPN-u pozytywnie. Jeśli „Niebiescy” do 23 czerwca spełnią wszystkie cztery wspomniane wcześniej warunki, otrzymają prawo do gry na zapleczu ekstraklasy.

 

 

Komentarze (11)

Napisz komentarz
No photo
No photo~qqryqUżytkownik anonimowy
~qqryq :
No photo~qqryqUżytkownik anonimowy
Nie opłaca się być w Polsce dobrze poukładanym klubem który nie zalega z wypłatami lecz lepiej podpisywać umowy bez pokrycia bo i tak nad tobą zmiłuje komisja licencyjna. To co wyrabia PZPN i Boniek woła o pomstę do nieba. Wszystkie procesy licencyjne powinny być zakończone przed rozegraniem barażu. A przez to że Ruch kręcił lody to takie dobrze poukładane kluby jak WISŁA Puławy, Radomiak czy Polonia Warszawa nadal nie wiedzą w której lidze zagrają i jakie transfery mogą przeprowadzać.
19 cze 17 13:08 | ocena:75%
Liczba głosów:12
75%
25%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~rozbawionyUżytkownik anonimowy
~rozbawiony :
No photo~rozbawionyUżytkownik anonimowy
Oddadzą Gęsiorowi pieniądze w 2 transzach- pierwszą jak będą chcieli a drugą mieli.
19 cze 17 12:56 | ocena:80%
Liczba głosów:10
80%
20%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~zdzichuUżytkownik anonimowy
~zdzichu
No photo~zdzichuUżytkownik anonimowy
do ~Janek:
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
19 cze 17 09:04 użytkownik ~Janek napisał
Długi trzeba spłacać .Ale mają mieć na to czas.
To ile tego czasu trzeba ? Niektóre zobowiązania do trenerów mają od 4 lat
19 cze 17 12:32 | ocena:75%
Liczba głosów:8
75%
25%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii