Ruch znowu zwycięski! Na Cichej nie dał szans Odrze

Ruch Chorzow - Odra Opole

Dwa trafienia środkowych obrońców i trafienie Bartosza Nowaka w końcówce dało Niebieskim kolejną wygraną. Chorzowianie pokonali dzisiaj Odrę Opole 3:1. Mimo fatalnej pogody na stadionie przy ulicy Cichej pojawiło się ponad 5 tysięcy kibiców.

Chorzowianie szybko ustawili sobie spotkanie, bo już w 11 minucie do siatki trafił Marcin Kowalczyk. Doświadczony obrońca świetnie znalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Brazylijczyka Mello i strzałem z ostrego kąta posłał piłkę do siatki. To jego pierwsze trafienie w barwach Niebieskich od momentu, kiedy latem zeszłego roku pojawił się na Cichej. Dziś grał pewnie w defensywie, a kiedy mógł, to wspierał kolegów w ataku.

Do przerwy Odra nie istniała, stąd na drugą połowę wyszła z podwójną zmianą. W 60 minucie mógł wyrównać Marcin Wodecki, ale po jego uderzeniu z kilkunastu metrów dobrze zachował się Libor Hrdliczka. Kilka minut później bramkarz Ruchu był jednak bezradny po trafieniu zza pola karnego w wykonaniu Jakuba Habusty.

Odra przez ostatni kwadrans grała w dziesiątkę po tym, jak za brutalny faul drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Martin Baran. Grający w osłabieniu opolanie stracili bramkę w 81 minucie. Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Mello trafiło na głowę Bojana Markovicia, który pięknym trafieniem zaskoczył Tobiasza Weinzettela. Już w doliczonym czasie rezultat pięknym uderzeniem ustalił rezerwowy Bartosz Nowak.

Ruch Chorzów – Odra Opole 3:1
1:0 – Kowalczyk, 11 min
1:1 – Habusta, 63 min
2:1 – Marković, 83 min
3:1 – B. Nowak, 90 min
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: 5427
Ruch: Hrdliczka –Villafane, Kowalczyk, Marković, Hołownia –Przybecki, Trojak, Zawal (75. Balicki), Urbańczyk, Mello (90– Posinković (89. B.Nowak)
Odra: Weinzettel –Brusiło, Bodzioch, Baran, Winiarczyk – Wodecki (78. Cverna), Wepa (46. G.Nowak), Habusta, Niziołek, Maćczak – Gancarczyk (46. Skrzypczak).