Krzysztof Warzycha: Znów wracamy do domu z niczym

Ruch Chorzow - Stomil Olsztyn

Ruch Chorzów przegrał na wyjeździe z Chojniczanką 3:4 po niezwykle emocjonującym meczu. Na konferencji prasowej rozgoryczenia nie krył trener Krzysztof Warzycha.

Krzysztof WARZYCHA, trener Ruchu Chorzów.  Mój zespół nie wszedł najlepiej w ten mecz. Mieliśmy problemy w pierwszej połowie, Chojniczanka stworzyła sobie wiele okazji bramkowych. Wynik 0:0 dawał nam nadzieję, że druga część będzie lepsza w naszym wykonaniu i możemy ten mecz wygrać. Po dwóch zmianach w przerwie druga połowa była lepsza, ale znowu błędy nasze linii obrony powodowały, że przeciwnik zbyt łatwo dochodził do sytuacji. Gdy w ostatnich sekundach doprowadziliśmy do remisu, wydawało się, że w końcu przywieziemy przynajmniej jeden punkt. Niestety, znów błąd indywidualny, bramka i po dobrej grze w drugiej połowie w naszym wykonaniu, wracamy do domu z niczym. Dziękuję chłopakom, że do końca wierzyli, że ten mecz można przynajmniej zremisować, starali się. Doprowadzili do tego remisu, ale czegoś znowu zabrakło. Musimy wyciągnąć z tego spotkania wnioski i popracować nad tym, by takich błędów już nie popełniać.

Krzysztof BREDE, trener Chojniczanki: Gratuluję mojej drużynie zwycięstwa. Widzieliśmy w jakich okolicznościach. Piłka jest piękna i na pewno dla kibica taki mecz to coś wspaniałego. Dla nas była to duża nerwówka. Wydawało się, że zamkniemy już ten mecz przy wyniku 3:1 i dowieziemy to zwycięstwo. Ostatecznie to się udało. Zwycięzców się nie sądzi. Mieliśmy bardzo dobre momenty w naszej grze. Potrafiliśmy stworzyć wiele sytuacji w ataku pozycyjnym. Ruch oddał nam przestrzeń do grania, ustawił się dość nisko. Musieliśmy budować ta ataki cierpliwie. W pierwszej części nie potrafiliśmy wykończyć naszych okazji, po przerwie już to wychodziło. Cieszę się z tego zwycięstwa i gramy dalej!