Ciąg dalszy sporu o premie. Prezes Ruchu twardo nie chce płacić

Na początku czerwca Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN cofnęła „Niebieskim” prawo do gry w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Przyczyną było to, że klub nie wypłacił zawodnikom zaległej premii za awans do górnej ósemki w sezonie 2015/16. Obecnie Ruch stara się o licencję na występy w I lidze, ale kwestia wspomnianego bonusa wciąż jest kluczowa. - Trzy niezależne kancelarie prawnicze stwierdziły, że nie mamy prawa wypłacić piłkarzom pieniędzy – zaznacza prezes Janusz Paterman.

Lechia Gdansk - Ruch Chorzow
 fot. Piotr Matusewicz  /  źródło: Pressfocus

 

Na początku czerwca Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN cofnęła „Niebieskim” prawo do gry w ekstraklasie w przyszłym sezonie. Przyczyną było to, że klub nie wypłacił zawodnikom zaległej premii za awans do górnej ósemki w sezonie 2015/16. Obecnie Ruch stara się o licencję na występy w I lidze, ale kwestia wspomnianego bonusa wciąż jest kluczowa.

 

Bez wątpliwości
Komisja Licencyjna przesłuchała w tej sprawie zawodników, działaczy, którzy byli wówczas w klubie, gdy podpisano regulamin premiowania oraz trenerów. Krzysztof Sachs, przewodniczący KL mówił naszych łamach, że w PZPN-ie jest kopia notarialna, czyli kserokopia oryginalnego dokumentu z pieczątką notariusza i to twardy dokument. Na portalu futbolfejs.pl Sachs zaznaczał, że jeśli klub nie spłaci piłkarzy, nie otrzyma licencji ani na pierwszą, ani na drugą ligę. - Po zbadaniu przez nas tej sprawy nie mamy już żadnej wątpliwości, że premie dla piłkarzy były należne - przekonywał.

 

Bez twardych dokumentów?
W piątek uzyskaliśmy informację, że chorzowski klub przelał zaległości na konta zawodników. - Nie zapłaciliśmy piłkarzom za premie. Z Cichej dochodziły takie komunikaty? Doszło do pewnego zamieszania, bo w tym dniu uregulowaliśmy ponad milion złotych klubowi z Norymbergi za transfer Mariusza Stępińskiego do FC Nantes. Resztę spłacimy do końca czerwca i wtedy niemiecki klub wycofa skargę, jaką na nas złożył do UEFA – wyjaśnia prezes Janusz Paterman.


Dlaczego Ruch nie działa zgodnie z zaleceniami Komisji Licencyjnej? - Nie możemy zapłacić zawodnikom wspomnianej premii. Trzy niezależne kancelarie prawnicze stwierdziły, że nie mamy prawa wypłacić tych pieniędzy, bo wciąż nie widzieliśmy oryginalnego dokumentu. Pokazano nam regulamin premiowania, ale to nie jest oryginał. Mamy przygotowane pieniądze na ten cel, ale gdybym zdecydował się na spłatę tych zobowiązań, zostałbym oskarżony o niegospodarność. W poniedziałek jadę do Warszawy, aby spotkać się z przedstawicielami Komisji Licencyjnej. Przy okazji skierowaliśmy także sprawę do Sądu Polubownego przy PZPN, bo nie ma na dzisiaj twardych dokumentów, które świadczyłyby o tym, że musimy zapłacić premie - dodaje szef Ruchu.

 

Nie dla IV ligi
KL dzisiaj ma posiedzenie, ale możliwe, że nie wyda decyzji w sprawie gry chorzowian w I lidze. Sprawa może się przeciągnąć o kilka dni. Na werdykt czekają także z niecierpliwością w ratuszu. Prezydent Andrzej Kotala w poprzednim tygodniu zaznaczył, że są dwa scenariusze dla klubu, gra w pierwszej lub czwartej lidze. Tyle, że w przypadku pierwszego wariantu, główni udziałowcy muszą wykupić kolejne akcje. Co na to prezes? - Jedynie zaznaczę raz jeszcze, że nie biorę pod uwagę występów drużyny w IV lidze – mówi Paterman.

 

Komentarze (20)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Adam z ChorzowaUżytkownik anonimowy
~Adam z Chorzowa :
No photo~Adam z ChorzowaUżytkownik anonimowy
momo ze pierwszym meczem na ktorym bylem to FPP. Gornik Zabrze-GKS Katowice to zawsze kibicowalem Niebieskim i powiem tak czasami mam ochote aby to wszystko wkoncu ryplo...po co Paterman sie na to porywa jak najwyrazniej go na klub pilkarski nie stac?Po prostu faceta nie stac....nie stac go nawet na to aby dokonczyc remont Przystani w Parku Slaskim to tymbardziej nie bedzie go stac na klub pilkarski ktory byl notorycznie okradany przez wszystkich dzialaczy dookola.
12 cze 17 15:22 | ocena:100%
Liczba głosów:10
100%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HANYS NCHUżytkownik anonimowy
~HANYS NCH :
No photo~HANYS NCHUżytkownik anonimowy
Nie wiem i zreszta chyba nikt nie wie jak to dziala, ze te pieniadze znikaja bez niczego :D
Zreszta, tacy ludzie jak my tutaj mozemy tylko gdybac i sie domyslac i nic poza tym, nikt sie z nas prawdy nie dowie. Prawda jest raczej to, ze klub wystartuje w IV lidze z Polonia, na I lige to z czym oni do ludzi bez zawodnikow chca?
chyba widac poprzez odejscia zawodnikow jak to wszystko wyglada i nikt nie musi sie wielce zmuszac na wyzyny 'OSWIECIENIA'.
12 cze 17 09:54 | ocena:94%
Liczba głosów:17
94%
6%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
~HAnyseKSG :
No photo~HAnyseKSGUżytkownik anonimowy
SupeRman twierdzi że ma na dzisiaj twardych dokumentów, które świadczyłyby o tym, że musimy zapłacić te premie.
Hmm...
A Krzysztof Sachs, przewodniczący KL mówił że w PZPN-ie jest kopia notarialna, czyli kserokopia oryginalnego dokumentu z pieczątką notariusza i to twardy dokument.
Hehe... :)))
Jestem ciekaw z którego gulika SupeRprezes Ruchu wyciągnął tych pRawników ?
Według prawa polskiego na dziś które a które działa już dobrych parę lat nie trzeba mieć żadnego dokumentu. Ustna umowa jest tak samo respektowana jak ta na piśmie i wystarczy w sądzie mieć dwóch świadków żeby sprawę wygrać. Jeżeli w prasie ukazał się jakiś cytat któregoś członka poprzedniego zarządu że zawodnicy Ruchu tą premię mają obiecaną to już istnieje twardy dowód i nawet świadków nie potrzeba a jeżeli PZPN ma kopię tej zatwierdzonej premii to jest to już dowód "żelazny".
12 cze 17 10:48 | ocena:69%
Liczba głosów:39
69%
31%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii