Ruch ma spłacić pół miliona złotych do połowy stycznia!

Komisja licencyjna nakazała „Niebieskim” spłacić starsze zobowiązania do 15 stycznia, bo w przeciwnym razie Ruch nie będzie mógł grać w pierwszej lidze. Nadal jednak nad klubem wisi groźba odebrania punktów.

Ruch Chorzow - Chrobry Glogow
 fot. Lukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

- Ruch ma zaległości finansowe, wynikające jeszcze z zobowiązań, które zaciągnął w procesie licencyjnym, gdy klub ubiegał się o prawo do gry na zapleczu ekstraklasy. Gdy klub otrzymał wtedy licencję na występy w 1 lidze, zobowiązał się do spłaty tych zaległości, ale tego nie zrobił. Podjęliśmy w czwartek decyzję, że chorzowski klub ma czas do 15 stycznia na ich uregulowanie pod rygorem zawieszenia licencji. Ze względu na to, że Ruch jest w trakcie restrukturyzacji, rozumiemy, że nie będzie mógł sam tego spłacić, ale może spowodować, aby strona trzecia, przykładowo właściciel, sponsor, miasto spłaciło te zobowiązania ... Jeśli termin nie zostanie dotrzymany, automatycznie licencja będzie zawieszona do czasu uregulowania zaległości – tłumaczy Krzysztof A. Rozen, przewodniczący Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN-u.

 

Mogą dostać minusy

Nieoficjalnie mówi się, że zobowiązania, które „Niebiescy” muszą spłacić do połowy stycznia, wynoszą około 500 tys. złotych. Dotyczą one byłych piłkarzy, trenerów, menedżerów... Zaległości powstały przed 2017 rokiem. Jak to możliwe, że nie były rozpatrywane przy wcześniejszych procesach licencyjnych? Zawierano ugody z klubem na podstawie których płatności były przesuwane na kolejne lata. A co z innymi długami? - Na razie nie podjęliśmy decyzji w sprawie zobowiązań F09, powstałych od stycznia do końca czerwca tego roku, a które miały być uregulowane do 30 listopada. Będziemy to weryfikowali. Jeśli okaże się, że w tym przypadku także są zaległości, Ruchowi grozi sankcja regulaminowa, czyli odjęcie punktów. My patrzymy przychylnie na restrukturyzację, ale musimy chronić wierzycieli licencyjnych i być fair w stosunku do innych klubów, czyli musimy pilnować aby klub wywiązywał się ze swoich zobowiązań. Czas na dokładne zweryfikowanie i podjęcie decyzji w sprawie zobowiązań w procesie F09 mamy do 15 stycznia. Decyzja zapewne zapadnie na następnym plenarnym posiedzeniu Komisji Licencyjnej 11 stycznia – dodaje Rozen.

 

Sąd zatwierdził układ

Wczoraj na Cichą doszły jednak także pozytywne informacje. W Sądzie Okręgowym Katowice-Wschód odbyło się posiedzenie, w trakcie którego sąd zatwierdził układu z wierzycielami Ruchu, który został przegłosowany 30 listopada. W „Andrzejki” wierzyciele zdecydowaną przewagą głosów (90,43% do 9,57%) opowiedzieli się za wsparciem planu uratowania spółki. Od przyszłego roku Ruch będzie regulował zaległości, część w gotówce, a resztę w akcjach klubu. Gdyby wierzyciele głosowali przeciwko, utytułowany klub zostałby zlikwidowany.

Komentarze (8)

Napisz komentarz
No photo
No photo~b1Użytkownik anonimowy
~b1 :
No photo~b1Użytkownik anonimowy
Tylko nie piszcie że komisja to złodzieje, ukryta opcja zabrska albo Boniek się uwziął bo ciągnie was dosłownie za uszy.
Tylko ktoś z ograniczoną głową tego nie zauważa. Polonia, ŁKS czy Widzew poleciały z hukiem a tu długi oprócz tych zaległości wobec piłkarzy są nawet względem Klimka czy portalu Niebiescy.pl.
15 gru 17 14:03 | ocena:88%
Liczba głosów:17
88%
12%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~hajeUżytkownik anonimowy
~haje :
No photo~hajeUżytkownik anonimowy
Lepiej zamknąć ten bur....razem z nieudacznymi działaczami. Marne widowiska piłkarskie , które dają kopacze nie są warte tych pieniędzy i nerwów kibiców.
15 gru 17 15:28 | ocena:83%
Liczba głosów:12
83%
17%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibUżytkownik anonimowy
~kib :
No photo~kibUżytkownik anonimowy
A co z byłymi zawodnikami?
Stare tematy nie są brane pod uwagę.
Dalej zamiatamy pod dywan?
15 gru 17 14:33 | ocena:91%
Liczba głosów:11
91%
9%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii