Stadion Ruchu będzie bardziej pojemny? Może mieć nawet 19 tysięcy miejsc!

Choć jeszcze nie rozpoczęto budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów, nie brak spekulacji, jaką pojemność będzie miał obiekt przy ulicy Cichej 6. Według informacji "Dziennika Zachodniego" na trybunach może pojawić się nawet 19 tysięcy kibiców.

nowy stadion Ruchu
 fot. GMT  /  źródło: Materiał prasowy

Trwają procedury przygotowawcze do budowy nowego stadionu Ruchu. W zeszły piątek Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie zakończył pracę nad dokumentem (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia), który pozwoli na wyłonienie Inżyniera Kontraktu, a więc firmy, która będzie nadzorować powstanie obiektu przy ulicy Cichej 6. "Procedury jak widać, postępują i wspólnie z wszystkimi kibicami i sympatykami "Niebieskich", mamy nadzieję, że do wbicia pierwszej łopaty na placu budowy, już blisko..." - można przeczytać w komunikacie na stronie chorzowskiego CP.

 

Wciąż jednak nie wiadomo, jaką pojemność będzie miał nowy stadion. Najpierw mówiono o 12, później o 16 tysiącach miejsc. Okazuje się jednak, że może być ich znacznie więcej. "Dziennik Zachodni" informuje, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad projektem, który umożliwiałby powrót na polskie stadiony miejsc stojących. W tej sytuacji na chorzowski obiekcie mogłoby się pojawić nawet 19 tysięcy kibiców.

 

- Wiceprezydent Marcin Michalik potwierdził taką opcję, ale warunkiem jest wprowadzenie na polskich stadionach miejsc stojących. Przewidujemy też konsultacje z kibicami w kwestii, czy będą chcieli mieć jedną trybunę stojącą - wyjaśnia w rozmowie z "DZ" Aneta Gliwicka z biura prasowego Urzędu Miasta w Chorzowie.

 

Wedle projektu rozporządzenia, miejsca stojące nie mogą zajmować 25 procent miejsc dostępnych na stadionie. Następstwem tych zmian miałyby być niższe koszty utrzymania obiektów sportowych, a co za tym idzie tańsze bilety i wyższa frekwencja.

 

- Dotychczasowe przepisy nakazujące wszystkim kibicom piłkarskim zajmowanie miejsc siedzących, zwłaszcza w sektorach dla najbardziej zagorzałych fanatyków, były oderwane od stadionowej rzeczywistości. Umożliwienie klubom organizacji sektorów z miejscami stojącymi to naszym zdaniem bardzo dobra decyzja, która była oczekiwana przez kluby piłkarskie i kibiców - komentuje prezes fundacji Instytut Ochrony Praw Konsumentów, Klaudia Anioł.

Komentarze (7)

Napisz komentarz
No photo
No photo~Przedwyborczy FaRmazon (PF)Użytkownik anonimowy
~Przedwyborczy FaRmazon (PF) :
No photo~Przedwyborczy FaRmazon (PF)Użytkownik anonimowy
Glacok zwleka z tym o rok specjalnie bo liczy że w tym czasie sąd skaże Smagora i zdegradują wreszcie ten pachnący klubik a wtedy nie będzie komu i na co stawiać nowego stadionu.
8 lis 17 03:42 | ocena:70%
Liczba głosów:10
70%
30%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~POUżytkownik anonimowy
~PO :
No photo~POUżytkownik anonimowy
stadionu nowego ruch nie będzie miał
7 lis 17 19:43 | ocena:67%
Liczba głosów:15
67%
33%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~HeheUżytkownik anonimowy
~Hehe :
No photo~HeheUżytkownik anonimowy
He he ale smRodom widza dalej żyć szczypi
7 lis 17 18:55 | ocena:64%
Liczba głosów:14
64%
36%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii