Smagorowicz: Stępiński zostaje, kadra zamknięta

Smagorowicz
 fot. Łukasz Laskowski  /  źródło: Pressfocus

Poza Lechem naszym napastnikiem zainteresowane były również dwa mocne kluby z Grecji, zespół z Serie A i drużyna z Premier League – przyznaje prezes Ruchu.

LESZEK BŁAŻYŃSKI: Jak pan skomentuje piątkową akcję koszulkową piłkarzy?
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Niestety nie mogłem być obecny na jubileuszu Cleareksu, ale postaram się tę sprawę jak najszybciej wyjaśnić, a o więcej szczegółów proszę pytać kapitana drużyny. Nic więcej na ten temat nie mam do powiedzenia.

 

Czy to przesądzone, że Mariusz Stępiński zostanie przy Cichej?
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Podjęliśmy ostateczną decyzję w jego sprawie. Zostaje z nami i pomoże drużynie powalczyć wiosną o jak najlepszy wynik. Poza Lechem Poznań naszym napastnikiem zainteresowane były dwa mocne kluby z Grecji oraz zespół z Serie A i drużyna z Premier League.


Nieoficjalnie mówi się, że „Kolejorz” oferował milion euro. Dla Ruchu to byłby bardzo duży zastrzyk finansowy.
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Nie będę wypowiadał się na temat kwot, ale kluby przedstawiły nam naprawdę dobre oferty. Gdybyśmy mieli taką potrzebę finansową, to byśmy z jednej z tych propozycji skorzystali, ale według nas Stępiński będzie miał również bardzo dobrą wiosnę. Są po prostu realne szanse na to, że będzie grał tak dobrze, jak w pierwszej rundzie i jego wartość rynkowa wzrośnie.


W piątek kontrakty podpisali Łukasz Hanzel, Łukasz Moneta i 15-letni Przemysław Bargiel. Czy w tym okienku transferowym ktoś jeszcze wzmocni drużynę?
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Pozyskaliśmy wartościowych piłkarzy. Hanzel i Moneta to gracze, których sztab szkoleniowy długo obserwował. Wzięli udział w obozie w Rybniku-Kamieniu, grali we wszystkich sparingach. To były bardzo przemyślane transfery. Poza tym wspomniani piłkarze pochodzą z naszego regionu. Łukasz Hanzel jest ze Skoczowa, Moneta z Raciborza, a kandydat na dobrego piłkarza, czyli Bargiel - z Rudy Śląskiej. Nasza kadra jest już zamknięta. I co bardzo ważne, w tym okienku transferowym nie straciliśmy ani jednego gracza z podstawowego składu.


Ale okienko wciąż jest jeszcze otwarte.
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Mimo to nie zamierzamy się osłabiać, a odnośnie transferów do klubu, to raczej nikt nowy do nas nie przyjdzie. Nie jesteśmy też zwolennikami transferów last minute. Nauczyły nas tego ubiegłe lata, kiedy to sprowadziliśmy przykładowo Słoweńca Andreja Komaca czy Ukraińca Wołodymira Tanczyka. I to nie były wzmocnienia. Powracając do naszej aktualnej kadry, nie chcemy nic w tej układance zmieniać, a wcale nie osłabiliśmy się, tylko wzmocniliśmy. W poprzednich okienkach sytuacja była inna, opuszczali nas podstawowi piłkarze.


Czy ktoś jeszcze znajdzie się na liście transferowej?
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Nie. Są tam nadal Michał Rzuchowski, Artur Lenartowski i Michał Szewczyk. Cała trójka jest w trakcie poszukiwania klubów.


Drużyna poleciała w niedzielę na Cypr. Lecąc do Turcji, zaoszczędzilibyście, bo zgrupowanie nad Bosforem jest tańsze.
DARIUSZ SMAGOROWICZ: - Na Cyprze są jednak świetne warunki, doskonała baza a w obecnej sytuacji geopolitycznej wyjazd do Turcji nie byłby najlepszym rozwiązaniem.

 

Komentarze (6)

Napisz komentarz
No photo
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
~Janek :
No photo~JanekUżytkownik anonimowy
To koniec niebieskiego bankruta.
27 sty 16 16:31
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~quizUżytkownik anonimowy
~quiz
No photo~quizUżytkownik anonimowy
do ~W-wiak:
No photo~W-wiakUżytkownik anonimowy
25 sty 16 12:32 użytkownik ~W-wiak napisał
60 000 000 zł długu. Piłkarze od miesięcy nie widzieli wypłat co dosadnie pokazali na pierwszym treningu gdy na koszulkach pisało "ILE JESZCZE MAMY CZEKAĆ". Jakim cudem Ruch ma jeszcze licencję i zatrudnia nowych zawodników patrz Stępiński. Dlaczego PZPN
Różnica jest taka że Ruch spełnia warunki licencji a Polonia ich nie spełniała nawet na 1ligę. Wiesz jaki Legia miała dług w stosunku do ITI? Wiesz jakie długi ma Real?
25 sty 16 15:13
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
No photo
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
~kibic :
No photo~kibicUżytkownik anonimowy
Ruch ma dlugi?A jaki klub dlugow nie ma?Chyba tylko Lech Poznan bo tego klubu poprostu jus nie ma jest Amica
25 sty 16 15:04
Liczba głosów:0
0%
0%
Link do tego komentarza:
Z tej samej kategorii