GieKSa postrzelała sobie za wszystkie czasy. ROW 1964 Rybnik rozgromiony

GKS Katowice nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem ROW-u Rybnik w pierwszym zimowym sparingu. Wynik 5:1 mówi o tym jednoznacznie...

GKS Katowice - ROW 1964 Rybnik

Takiej kanonady w wykonaniu GiekSy dawno nie było. Ciężko stwierdzić, czy to ta słynna "nowa miotła", czy piłkarze chcieli "popisać się" przed trenerem Jackiem Paszulewiczem. Tak czy inaczej, nowy szkoleniowiec może być zadowolony... Sygnał do strzelania dał Łukasz Zejdler, który w 19 min z piątego metra pokonał golkipera rybniczan. Co prawda ROW jeszcze zdołał nawiązać kontakt po golu Zganiacza (wcześniej wynik GKS-u podwyższył Kędziora), jednak kiedy na 3:1 tuż przed przerwą trafił Błąd (piękny gol z rzutu wolnego), GKS-owi nic nie mogło zagrozić.

W drugiej połowie przewaga GKS-u była większa, przez co bramki Skrzecza oraz Grzechynki nie są zaskoczeniem. Dobry humor trenera Paszulewicza mógł co prawda popsuć Grzegorz Goncerz, który na 20 min przed końcem zobaczył czerwoną kartkę, jednak całokształt może ocenić pozytywnie.

ROW 1964 Rybnik - GKS Katowice 1:5 (1:3)
0:1 - Zejdler, 19 min
0:2 - Kędziora, 24 min
1:2 - Zganiacz, 27 min (rzut karny)
1:3 - Błąd, 45 min
1:4 - Skrzecz, 60 min
1:5 - Grzechynka, 88 min

ROW: (I połowa) Łubik - zawodnik testowany, Jary, Polok, Koch, Wasiluk, Zganiacz, Kalisz, Tkocz, Musiolik, Krotofil; (II połowa) Rosa - Popiela, Jary, Janik, Koleczko, Gorzawski, Krotofil, Dudzik, Jaroszewski, Piejak, Dzierbicki. Trener Marek KONIAREK.

GKS: (I połowa) Nowak - Pleva, Wnuk, Midzierski, Mączyński - Mandrysz, Zejdler, Kuliński, Błąd, Prokić - Kędziora; (II połowa) Abramowicz - Pleva, Frańczak, Kamiński, Mokwa - Skrzecz, Cerimagić, Kalinkowski, Plizga, Szołtys - Goncerz. Jacek PASZULEWICZ

Czerwona kartka: Goncerz (70. min)